Dramat Wielkie nadzieje

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz. 8 min

Reżyseria

Data premiery

2013

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Adaptacja słynnej powieści Karola Dickensa o tym samym tytule. Żyjący w ubóstwie sierota Pip niespodziewanie otrzymuje od tajemniczego darczyńcy olbrzymią fortunę. Pieniądze pozwalają mu na całkowitą zmianę życia – teraz Pip jest bogatym londyńczykiem. Swoją nową pozycję wykorzystuje, by pozyskać względy pięknej arystokratki Estelli, w której potajemnie kochał się od dziecka. Jednak szokująca tajemnica, kryjąca się za bogactwem Pipa, raz jeszcze odmieni jego losy, a także wszystkich, którzy są mu bliscy…

Opis postaci:

Pip – na początku filmu to około dziesięcioletni chłopiec o kręconych, blond włosach. Wychowywany jest przez porywczą siostrę i jej męża, kowala. Pip to wrażliwy, chętnie uczący się chłopiec. Jest grzeczny i ułożony. Ma łagodne spojrzenie. Jest zauroczony swoją rówieśniczką Estellą. Nosi skromne brązowe bądź szare spodnie i koszule zapięte wysoko po szyją.

Pip młodzieniec to wysoki, szczupły szatyn. Chętnie poznaje zamożne życie i obyczaje Londynu. Ubiera się szykownie, w długie płaszcze: czarne, ciemnozielone, bądź bordowe. Często unosi kołnierz, pod szyją ma zawiązaną aksamitną chustę. Bywa wyniosły i porywczy.

 

Panna Havisham – kobieta w średnim wieku. Jest szczupła, ma ciemne, potargane, kręcone włosy, które schowane są pod pożółkłym welonem. Do ciemnych, dużych oczu często przykłada lorgnon. Ma ostre rysy twarzy. Ubrana jest w rozłożystą suknię ślubną, zakurzoną, pożółkłą ze starości. Na stopach ma dziurawe poszarzałe skarpety. Ma mroczną naturę, nie uśmiecha się, najczęściej twarz ma przysłoniętą woalką. Jest wyniosła lecz wrażliwa.

 

Magwitch – chudy, długowłosy od połowy łysiny, siwiejący mężczyzna. Ma lekki zarost i pożółkłe zęby. Ubrany jest zgrzebnie, na początku filmu ma na sobie szarą, więzienną kurtkę z żółtą liczbą 11 na plecach. Pod koniec filmu nosi czarny, długi płaszcz. Jest porywczy i nieufny. Dla bliskich mu osób jest oddany i uczuciowy.

 

Estella – na początku filmu, to około dziesięcioletnia dziewczynka z długimi, rudymi lokami. Mieszka wraz z panną Havisham z zamku. Jest zamknięta w sobie, wyniosła i zarozumiała. Nie pokazuje uczuć. Nosi długie suknie z falbanami i wyrazistą biżuterię.

Dorosła Estella, to ruda dziewczyna, która długie włosy nosi gładko uczesane do tyłu, związane w kok, odsłaniając czoło.  Jest oziębła, wyrachowana i z nieukrywaną  pogardą odnosi się do swoich adoratorów. Są jednak chwile, kiedy potrafi okazać ukrywane głęboko uczucia. Ubiera się w szykowne, długie suknie z dużym dekoltem, nosi ciężką biżuterię, najczęściej są to kamienie szlachetne o ciemnej barwie.

Jaggers – adwokat, niewysoki, tęgi, siwiejący mężczyzna z bokobrodami. Jest związany z historią domu panny Havisham, sprawuje pieczę nad fortuną Pipa. Ma kancelarię w Londynie. Jest zdecydowany, interesowny i majętny. Nosi ciężkie, aksamitne marynarki w ciemnych kolorach, najczęściej brązowych.  Bacznie obserwuje działania młodzieńca Pipa.

 

Wemmick – sekretarz Jaggersa. Szczupły, energiczny mężczyzna, szatyn z wysokim czołem. Ma pociągła twarz, nosi okulary w cienkich, okrągłych ramkach. Jest szczery, opiekuńczy w stosunku do swojego ojca, uczciwy i lojalny, dba o interesy Pipa.

 

Joe Gargery – mąż siostry Pipa. To chudy kowal z rudymi włosami za ucho i lekkim zarostem. Ma pogodne usposobienie, jest szczery, lojalny i troskliwy. Ma poczucie humoru, często nuci przy pracy. Nie wstydzi się swojego pochodzenia i tego, że jest ubogi. Jest wiernym przyjacielem i opiekunem Pipa – dziecka i młodzieńca.

 

Herbert Pocket –wątłej budowy wrażliwy młodzieniec, brunet z kręconymi, krótkimi włosami. W Londynie dzieli mieszkanie z Pipem. Ma radosne usposobienie, jest ambitny i ciekawy przygód.