Kostiumowy Wiedźmin

Opis filmu:

Wiedźmin Geralt z Rivii, zwany również Białym Wilkiem, jak wszyscy przedstawiciele wiedźmińskiego fachu ma za zadanie zwalczać zagrażające ludziom potwory. Kiedy przez przypadek ratuje życie władczyni Cintry Calanthe i jej obdarzonej parapsychologicznymi zdolnościami córce Pavetcie, królowa z wdzięczności zabiera go na swój dwór. Geralt bierze udział w uczcie, w czasie której ma zostać postanowiony ożenek Pavetty z jednym ze szlachetnie urodzonych panów. Uroczystość niespodziewanie zakłóca pojawienie się zakutego w stal rycerza, zwącego siebie Jeżem(…)

 

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Gerald z Rivii – zwany także Białym wilkiem,  główny bohater filmu, tytułowy wiedźmin. To wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna. Ma ok. 35 lat. Jest barczysty. Ma owalną twarz i inteligentne spojrzenie. Nisko osadzone brwi i niebieskie oczy. Na jego twarzy zazwyczaj widoczny jest kilkudniowy zarost. Gerald ma nieduży nos i pełne usta. Jego włosy są długie i białe. Sięgają do ramion. Zwykle są rozpuszczone, zaczesane do tyłu. Gerald nosi czarne stroje. Spodnie koszule i długi płaszcz. Przy boku zawsze ma długi miecz. Do walki zakłada metalową kolczugę. Na jego szyi  błyszczy srebrny naszyjnik z wizerunkiem wilka.

 

Jaskier – poeta, trubadur, bard oraz najbliższy przyjaciel wiedźmina Geralda z Rivii. To niski i szczupły brunet z lekko falowanymi włosami obciętymi na krótko. Ma pogodny wyraz twarzy. Nieduże, czarne oczy, pękaty nos i wąskie usta. Często się uśmiecha. Jaskier ma wesołe usposobienie. Jest energiczny i towarzyski. Nosi jasnobrązowe spodnie i beżowe bolerko z długimi rękawami. Jego atrybutem jest mała, jasnobrązowa lutnia, na której często przygrywał. W filmie oglądamy go na ogół w jasnozielonej czapce na głowie.

 

Falvick – wróg Geralda z Ravii. rycerz Zakonu Białej Róży, w służbie u diuka Herwarda. To wysoki dobrze zbudowany mężczyzna. Jego głowa jest ogolona na łyso. Na twarzy nieduża, starannie przystrzyżona broda. Na prawym policzku widoczna blizna. Falvik jest bardzo poważny. Rzadko się uśmiecha. Ma złowrogie spojrzenie – głęboko osadzone oczy i opadające łuki brwiowe. Falvick nosi ciężką zbroję, jednak bez hełmu. Na ramiona zarzuca zawsze, karminowy płaszcz. Jest brutalny i bezwzględny. Wzbudza respekt i przerażenie.