Weiser Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 35 min.

Reżyseria

Data premiery

2001

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 2.2 / 5. Ilość: 5

Opis filmu:

Jest rok 2000. Paweł Heller przyjeżdża po 11-letnim pobycie w Hamburgu do Polski. Po raz kolejny rozpoczyna nowe życie. Wszystko zapowiada się wspaniale. Jest z nim ukochana kobieta, ma pracę, która daje mu satysfakcję i pieniądze. Paweł to ceniony dźwiękowiec, specjalista od przywracania starym nagraniom muzycznym ich dawnej świetności.
Przydymione miasto na Dolnym Śląsku, znane ulice i pejzaże przywołują wspomnienia. Wracają obrazy sprzed 33 lat, gdy w upalne lato z paczką przyjaciół bawił się na łąkach nieopodal torów kolejowych i zrujnowanej fabryki. Ten dziwny czas utkwił w nim na całe życie. Jak się okaże później, nie tylko on przeżył to tak mocno. Także Szymek, Piotr i Elka weszli w dorosłe lata z piętnem, jakie odcisnęły na nich chwile spędzone z rudym, piegowatym Dawidem Weiserem…

 

Opisy postaci:

Paweł – główny bohater filmu. To wysoki, postawny brunet, z lekko siwiejącymi, krótkimi włosami. Ma ok. 50 lat. Jego twarz jest owalna i delikatnie pomarszczona. Ma ciemne i głęboko osadzone oczy oraz szczery uśmiech Nad wysokim czołem niewielkie zakola. Wyraz jego twarzy jest pogodny, spojrzenie inteligentne. Paweł ubiera się pospolicie. Nosi ciemne spodnie i czarne golfy. W chłodne dni zarzuca krótką, skórzaną kurtkę. Paweł bywa zamyślony i małomówny.

 

Julia – dziewczyna Pawła. Z pochodzenia Niemka. Ma ok. 40 lat. Jest wysoką, szczupłą, blondynką z kręconymi włosami ściętymi na krótko. Ma trójkątną twarz, szpiczasty nos, wąskie usta i duże niebieskie oczy. Kiedy się uśmiecha w policzka robią się jej charakterystyczne dołeczki. Julia ubiera się w sportowym stylu. Nosi dopasowane jeansy, szerokie bluzy i swetry. Jest energiczna i zaradna.

 

Ela – wysoka, szczupła, 50-letnia blondynka. Szkolna koleżanka Pawła. Ma lekko falowane, długie, jasne włosy i jasną cerę. Jej twarz jest pociągła. Ma wystające kości policzkowe, wąski nos i wydatne usta, które podkreśla czerwoną szminką. Jej oczy są niebieskie. Ma poważny i tajemniczy wyraz twarzy. W filmie widujemy ją wyłącznie w plenerze. Zawsze ubrana tak samo. Nosi długi, czarny płaszcz sięgający do kostek i szeroki, czerwony szal, który zarzuca na głowę.

 

Szymek – szkolny kolega Pawła i Eli. Tęgi 50-latek z brązowymi włosami. Ma owalną twarz z podwójnym podbródkiem. Jego oczy są ciemno-brązowe. Tuż nad oczami gęste, nisko osadzone brwi. Szymek ma nieco dłuższe, niedbale ułożone włosy. Ma również wydatne usta i szeroki nos. Nosi ciemnespodnie i luźne koszule.

 

Piotr – szkolny kolega Pawła. To niski, łysiejący elegant. Właściciel przedsiębiorstwa. Ma okrągłą twarz, szpiczasty nos i wąskie usta. Jest energiczny. Ma poważny wyraz twarzy i przeszywające spojrzenie. Nosi garnitury i białe koszule.

 

Mała Ela – To nastolatka. Jest wyższa od swoich szkolnych kolegów. Dojrzewa, Jej dziewczęce ciało nabiera kobiecych kształtów. Ma pogodną, okrągłą twarz, na której często gości uśmiech. Jej włosy są jasno-brązowe, długie i falowane. Ela zwykle wiąże je w kucyk. Oglądamy ją przede wszystkim w plenerach. Podczas zabaw na podwórku lub nad rzeką. W każdej scenie jest tak samo ubrana. Ma na sobie zwiewną, czerwoną sukienkę do kolan, na nogach białe tenisówki.

 

Mały Paweł – to wysoki, szczupły nastolatek. Ma gęste, czarne włosy obcięte na krótko. Nosi okulary korekcyjne w dużych, okrągłych, drucianych oprawkach. Ma duże, ciemne oczy i wydatne usta. Jest nieśmiały. Ubiera się klasycznie. Nosi krótkie spodenki i koszule z krótkim rękawem.

 

Mały Dawid – Postać w okół której toczy się akcja filmu. Dawid – kilkunastoletni chłopak o żydowskim pochodzeniu. Mieszka z dziadkiem. Jest niski i drobny. Ma okrągłą twarz. Na głowie ruda czupryna. Na twarzy piegi. Dawid rzadko się uśmiecha. Jest poważny, wzbudza respekt u swoich kolegów. Ubiera się w ciemne spodnie, koszule i marynarkę.

 

Mały Szymek – tęgi blondyn o pogodnej twarzy. Ma owalną twarz, szerokie usta, duży nos i niebieskie oczy. Nosi krótkie spodenki i koszulki, które opinają jego wystający brzuch. Szymek jest pogodny, często się uśmiecha.

Mały Piotr – wysoki, szpakowaty nastolatek. Ma jasne, krótkie włosy, pociągłą twarz i wąskie usta. Nosi krótkie spodenki i koszule z krótkim rękawem.