Dokumentalny Walc z Baszirem

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 30 min

Reżyseria

Data premiery

2008

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Opis filmu:

Animowany film oparty na faktach, który opowiada o interwencji izraelskiej w Libanie w 1982 roku. Główny bohater, sam reżyser Ari Folman, próbuje przypomnieć sobie wydarzenia związane z wojną, które zostały przez niego zupełnie wyparte z pamięci.

Opis postaci:

Ari Folman – główna postać animacji, narrator. W czasie teraźniejszym to wysoki, szczupły mężczyzna z szaro-siwymi, krótkimi włosami, szarą brodą i wąsami. Ma pociągłą twarz, niebieskie oczy i spokojne spojrzenie. Nosi ciemne koszule bądź bluzy, ciemnoszare spodnie i długu czarny płaszcz. W obrazie retrospektywnym jest chudym brunetem z włosami lekko uniesionymi, ma niezbyt gęsty kilkudniowy zarost. Nosi beżowy bądź szary mundur i nieśmiertelnik na szyi. Ma zatroskaną twarz i smutne oczy.

 

Ori Sivan – niewysoki, nieco korpulentny rudowłosy mężczyzna. Ma krótką fryzurę, rudą brodę i wąsy. Ma spokojny, jasny wzrok. Nosi beżowe sztruksy, luźny sweter. Ma łagodne usposobienie.

 

Boaz – brunet średniego wzrostu. Ma krótkie włosy zaczesane na prawą stronę i kilkudniowy zarost. Nosi okulary korekcyjne w czarnych, prostokątnych oprawkach.

 

Carmi – wysoki, szczupły mężczyzna. Ma długie, szare włosy, które nosi rozpuszczone i zaczesane do tyłu. Ma wyrazisty, garbaty nos, ostre rysy twarzy i pociągłą twarz. Nosi granatową koszulę i beżowe spodnie.