W ramionach Boga Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 50 min

Reżyseria

Data premiery

2007

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Najlepsi przyjaciele z dzieciństwa, Acerola (Ace) i Wallace żyją w fawelach Rio de Janeiro. Obaj wychowywali się bez ojców i kończą właśnie osiemnaście lat. W fawelach zaczyna się wojna pomiędzy gangami. Wallace z pomocą Ace’a, spotyka się ze swoim ojcem, Heraldo, który właśnie został zwolniony warunkowo z więzienia. Przyjaciele odkrywają splatające się historie ich ojców. Wydarzenia z przeszłości ojców doprowadzają do konfliktu i stawiają przyjaźń Ace’a i Wallace’a pod znakiem zapytania. Sytuację dodatkowo komplikują krwawe porachunki między gangami.

Opis postaci:

Wallace – osiemnastoletni chłopak rasy pardo o ciemnej karnacji, oddany przyjaciel Ace’a. Wallace jest szczupły, ma czarne, krótkie włosy. Mieszka w fawelach, jest motorowym taksówkarzem. Ubiera się na sportowo. Uśmiecha się serdecznie, jest ufny i wrażliwy, przyjaźnie nastawiony do ludzi. Dba o swoich bliskich, unika konfliktów.

 

Ace (Acerola) – niewysoki, osiemnastoletni czarnoskóry chłopak o mocnej budowie. Przyjaciel Wallace’a. Jest uparty, lubi się zabawić, czasem bywa zagubiony i nieodpowiedzialny, ale w sytuacjach trudnych dba o bezpieczeństwo najbliższych.

 

Midnight (Madrugadão) – kuzyn Wallace’a, szef gangu, wysoki, dwudziestoparoletni chłopak rasy pardo o ciemnej karnacji. Nosi krótkie, przylegające do skóry głowy warkoczyki. Często chodzi bez koszulki. Walczy o swoją pozycję szefa gangu.

 

Fasto (Nefasto) – dobrze zbudowany, dwudziestoparoletni chłopak rasy pardo o ciemnej karnacji. Jest zazdrosny, skory do bójki, dąży do bycia szefem gangu, zdradza i tworzy własny gang.

 

Heraldo – ojciec Wallace’a, szczupły mężczyzna rasy pardo o ciemnej karnacji. Jest przestępcą, który właśnie wyszedł z więzienia na zwolnienie warunkowe. Jest zagubiony w relacji z synem.

 

Caju szczupły, nastoletni chłopak rasy pardo o jasnej karnacji. Jest uparty, imponuje mu bycie członkiem gangu, oddany Midnightowi (szefowi gangu). Jest skory do bójki.