Trzecia część nocy Wojenny

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 43 min.

Reżyseria

Data premiery

1972

Scenariusz

Obsada

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Nastał czas apokalipsy. Polska znajduje się pod hitlerowską okupacją. Michał jest świadkiem, jak jego matka, żona i synek zostają zamordowani przez żołnierzy. Zrozpaczony szuka ukojenia w ofiarnym działaniu: dołącza do konspiracji i otacza opieką kobietę, której męża aresztowało Gestapo. Brutalna i zarazem poetycka wizja świata w trakcie katastrofy.

 

Opis postaci:

Michał – młody, szczupły brunet o regularnych rysach twarzy. Ma krzaczaste, gęste brwi i gładko wygoloną twarz. Na zewnątrz nosi płaszcze w kolorach kremowym, czarnym lub brązowym. Pod spód ubiera szary blezer z białą koszulą lub brązowy sweter z jasnobrązową koszulą o szpiczastym kołnierzu. To mężczyzna inteligentny i wrażliwy, łatwo ulegający emocjom.

 

Marta / Helena – młoda, szczupła blondynka o regularnych rysach twarzy i zgrabnym ciele. Ma pełne usta, duże szare oczy, wyraźnie zarysowaną szczękę. Marta nosi włosy zaplecione w
koszyczek i ubiera się w brązową suknię z koronkowym kołnierzem. Włosy Heleny są rozpuszczone, a nosi luźną granatową sukienkę.