Trędowata Obyczajowy

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 40 min.

Reżyseria

Data premiery

1976

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4.4 / 5. Ilość: 8

Opis filmu:

Ordynat Michorowski poznaje guwernantkę swej kuzynki Luci. Zakochuje się w pannie Stefanii Rudeckiej, zdobywa jej wzajemność. Ich miłość bulwersuje arystokratyczne środowisko. Szlachetnie urodzone damy i wykwintni panowie podczas balu jednoznacznie dają odczuć ubogiej dziewczynie, że wśród nich zawsze będzie trędowata, a jej małżeństwo z panem na Głębowiczach byłoby niewybaczalnym mezaliansem. Zrozpaczona Stefcia biegnie w strugach ulewnego deszczu przez park. Wkrótce spełni się to, co jej przeznaczone.

 

www.filmpolski.pl

 

Film jest udostępniany w ramach projektu „Festiwal Wyobraźni. Film bez Barier”. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultura i Dziedzictwa Narodowego.

 

Opisy postaci:

Hrabia Waldemar Michorowski- główny bohater filmu. Ordynat. Dziedzic majątku rodowego Michorowskich, właściciel zamku i posiadłości w Głębowiczach. Wnuk Macieja Michorowskiego i księżnej Podhoreckiej. Ma 30 lat. Jest wysokim, przystojnym brunetem o pogodnej twarzy.  Ma duże, czarne oczy, wąskie usta i zgrabny nos. Pod nosem czarny, starannie przystrzyżony wąs. To mężczyzna o bystrym spojrzeniu. Często się uśmiecha. Nosi jasne garnitury, białe koszule i krawaty. Jest elegancki i szarmancki. Porusza się z gracją.

 

Stefania Rudecka –  Ukochana Waldemara. Jest to ok. trzydziestoletnia guwernantka i panna do towarzystwa w rodzinie Michorowskich. Jest kulturalną i dobrze wychowaną młodą kobietą. Zna swoje miejsce w hierarchii społecznej. Dlatego też, początkowo jest zakłopotana zalotami Waldemara. Stefania jest filigranową kobietą o jasnej nieskazitelnej cerze. Ma trójkątną twarz o delikatnych rysach. Uwagę przyciągają duże, ciemno-brązowe oczy i zgrabny, lekko zadarty nos. Stefania ma też wąskie usta i delikatnie wystające kości policzkowe. Jej włosy są kruczo-czarne, falowane. Sięgają do ramion. Kobieta nosi zwiewne sukienki sięgające za kolana. Preferuje jasne kolory i lekkie tkaniny. Często zakłada kapelusze z ozdobnymi kokardami.

 

Jadwiga Michorowska – hrabina, ciotka Waldemara, córka Macieja. To wysoka, elegancka blondynka w średnim wieku. Ma pociągłą twarz, duże brązowe oczy i wąskie usta. Na głowie krótkie, kręcone włosy sięgające za ucho. Nosi gustowne, długie, bogato zdobione suknie. Często zakłada biżuterię. Kiedy pojawia się na balach i piknikach zawsze ma na głowie kapelusze ozdobione sztucznymi kwiatami w różnych kolorach. Jest dystyngowana, porusza się z gracją.

 

Maciej Michorowski – hrabia. Dziadek Waldemara. Ojciec Jadwigi. To stary, siwy mężczyzna z długim wąsem. Jest elegancki i dystyngowany. Ma owalną, pomarszczoną twarz. Na głowie krótki, siwe włosy. Jego oczy są niebieskie. Ma surowe i inteligentne spojrzenie. Często jest zamyślony i nieobecny. Nosi eleganckie garnitury w ciemnych odcieniach.