Transcendencja – PJM Science fiction

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja FONIS i Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz.

Reżyseria

Data premiery

2014

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Dr Will Caster (Johnny Depp) jest czołowym badaczem w dziedzinie sztucznej inteligencji, pracującym nad stworzeniem czującej maszyny, która łączy zbiorową inteligencję wszystkiego, co kiedykolwiek było znane, z pełnym zakresem ludzkich emocji. Jego bardzo kontrowersyjne eksperymenty przyniosły mu sławę, ale także uczyniły z niego główny cel antytechnologicznych ekstremistów, którzy zrobią wszystko, aby go powstrzymać.

 

Jednak próbując zniszczyć Willa, nieumyślnie stają się dla niego katalizatorem sukcesu – bycia uczestnikiem własnej transcendencji. Dla jego żony Evelyn (Rebecca Hall) i najlepszego przyjaciela Maxa Watersa (Paul Bettany), obojga badaczy, pytanie nie brzmi, czy mogą… ale czy powinni. Ich najgorsze obawy zostają zrealizowane, gdy pragnienie wiedzy Willa przeradza się w pozornie wszechobecne dążenie do władzy, którego koniec jest nieznany. Jedyną rzeczą, która staje się przerażająco jasna, jest to, że być może nie da się go powstrzymać.

 

Opis postaci:

Will Caster – brunet po czterdziestce, jego włosy są krótsze po bokach, a dłuższe na górze, lekko rozczochrane, z grzywką zaczesaną na bok. Ten typ fryzury określa się mianem quiffa. Na policzkach ma dwudniowy zarost a pod nosem delikatnie rysujący się wąsik. Nosi okrągłe okulary. Najczęściej ubiera się w czarny lub szary garnitur. Pod spodem nosi niebieską koszulę i kamizelkę. To człowiek ambitny, trochę bujający w obłokach, ale gdy trzeba niezwykle zdeterminowany w dążeniu do celu.

 

Evelyn Caster – szatynka po trzydziestce z włosami do ramion, które często wiąże z tyłu. Ma regularne rysy twarzy – pełne usta, mały nos i delikatnie zarysowane brwi. Najczęściej nosi koszule (czarną lub białą), czarne spodnie chinosy i czarne baleriny. To kobieta czuła, kochająca i empatyczna, pokazująca swoje emocje.

 

Max Webster – blondyn po czterdziestce z krótkimi, delikatnymi włosami zaczesanymi na bok i niebieskimi oczami. Najchętniej ubiera się w brązowe, wełniane garnitury i koszule najczęściej koloru ciemnoniebieskiego. To człowiek dobry, zaangażowany w pracę i wierny swoim ideałom.

 

 

Za tłumaczenie na PJM odpowiada Fundacja FONIS. Tłumaczka: Izabela Lindner.