Science fiction Test pilota Pirxa

Opis filmu:

UWAGA: Zanim zaprosimy Państwa na seans i wprowadzimy w film, chcemy poinformować, że seans ten nie będzie zwykłym seansem, a napisana audiodeskrypcja nie będzie zwykłą audiodeskrypcją. Ryzykujemy nawet stwierdzenie, że nie ma wiele wspólnego z audiodeskrypcją jaką znamy i do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni… Jest to adaptacyjno-literacki ekpseryment, forma słuchowiska. Chcemy Państwa zaprosić do tego eksperymentu, a także do dyskusji na temat takiej formy narracji. Miłego Seansu!

 

Zespół ADAPTERA

Opis filmu:

 

Film został zrealizowany na podstawie opowiadania Stanisława Lema.

Na świecie zostaje uruchomiona produkcja tzw. „nieliniowców skończonych”, robotów do złudzenia przypominających człowieka, aczkolwiek doskonalszych od niego. Maja być wykorzystywane w podróżach kosmicznych, gdzie zastąpią ludzi. Rada UNESCO organizuje lot kosmiczny, który ma dowieść przydatności bądź nie, robotów. Mimo nacisków i działań ze strony firmy produkującej androidy dowództwo powierzone zostaje komandorowi Pirxowi. Obejmuje on statek, którego załogę stanowią ludzie i roboty. Nie wie jednak kto jest kim. Podczas lotu ma dokonać obiektywnej oceny przydatności robotów. Lot nie przebiega jednak zgodnie z planem. Pirx i jego załoga zostaje narażona na niebezpieczną grę…

 

www.filmweb.pl

 

Opis postaci:

Komandor Pirx – tytułowy bohater filmu, pilot i nawigator statków kosmicznych. Jest szczupłym, wysokim mężczyzną o pociągłej twarzy i niebieskich oczach. Ma rzadkie, jasno-brązowe włosy, ścięte na krótko. Jego nos i usta są wąskie. Pirx sprawia wrażenie wiecznie zamyślonego.  W trakcie filmu najczęściej oglądamy go w ciemno-zielonym uniformie, na który ponaszywane są lotnicze naszywki i odznaczenia. Jest człowiekiem inteligentnym i odpowiedzialnym. Skorym do pomocy i wrażliwym na cudzą krzywdę.