Szwedzi w Warszawie Kostiumowy

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 25 min.

Reżyseria

Data premiery

1991

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 2 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Rok 1655. Trwa potop szwedzki. Wojska szwedzkie napadają na Polskę i zajmują znaczną część kraju. W Warszawie osiedla się szwedzki gubernator, który wzbudza powszechną nienawiść. Trzej nastoletni mieszkańcy Warszawy Maciej, Kacper i Kazik – z pomocą pana Rafałowicza postanawiają wypędzić Szwedów z miasta.

Opis postaci:

Kacper – nastoletni brunet. Dłuższą grzywkę ma zaczesaną na prawy bok. Ma wyrazisty nos i ciemne oczy. Najcześciej ma na sobie żółty, pozłacany kaftan i bordową pelerynę. Nosi ciemnobrązową, kanciastą czapkę. Ma łagodny charakter, jest oczytany i zrównoważony. Oddany sprawie.

 

Kazik – nastoletni blondyn. Dłuższą grzywkę ma w nieładzie. Nosi jasnobrązową pelerynę albo długi płaszcz i czerwoną czapkę z białym futrem. Jest żywiołowy, często się uśmiecha. Jest oddany i przyjacielski.

 

Maciek – rudowłosy młodzieniec.  Nosi zniszczone, obszerne, szaro-beżowe spodnie i koszulę. Często ma na sobie szarą, wełnianą kamizelkę. Dłuższe włosy ma w nieładzie. Jest opiekuńczy, impulsywny, bywa naiwny. Lubi smak piwa.

 

Gubernator – wysoki, szczupły mężczyzna. Nosi perukę z długich, czarnych, falowanych włosów, ułożonych z przedziałkiem pośrodku głowy. Ma krótką brodę i wąsy. Nosi czerwono-złoty, wzorzysty kaftan i czerwone spodnie. Lubi towarzystwo kobiet i zastawiony stół.

 

Piotr Rafałowicz – średniego wzrostu siwiejący, wąsaty mężczyzna. Na dosyć nosie ma podłużną bliznę. Ubrany jest w brązowy strój szlachcica. Z przodu, przy futrzanej, brązowej czapce ma białe, ptasie pióro. To spokojny, oddany sprawie mężczyzna. Dba o bezpieczeństwo trójki przyjaciół – Maćka, Kacpra i Kazika.