Komedia Sztuka kochania

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 37 min

Reżyseria

Data premiery

1989

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Znany seksuolog, autor rubryki porad sercowych w poczytnym piśmie, Olgierd Pasikonik, odradza młodej czytelniczce małżeństwo. Dziewczyna ucieka sprzed ołtarza i pojawia się na progu jego mieszkania.

Opis postaci:

Olgierd Pasikonik – główny bohater filmu. To wysoki, trzydziestokilkulatek z łysiną na środku głowy i krótkimi włosami po bokach. Ma owalną twarz i czoło z poziomymi zmarszczkami. Olgierd jest znanym seksuologiem, który prowadzi dział porad w poczytnym piśmie, występuje w telewizji i prowadzi klinikę, gdzie propaguje nowoczesne metody w leczeniu zaburzeń seksualnych.  Jeździ samochodem volvo i ubiera się w koszule i lekkie garnitury w kratkę.

 

Anna – główna bohaterka filmu. To szczupła, ponad dwudziestoletnia kobieta. Ma długie, brązowe włosy, które często zaplata w warkocz. Ma atrakcyjne ciało, pełne usta i długie rzęsy. Anna ubiera się kolorowo. Często nosi żółty sweter, białe spodnie i tenisówki. Czasem zakłada też sukienki i spódnice, które eksponują jej wdzięki.

 

Teresa – kochanka Olgierda. To wyzwolona kobieta, której filozofią życiową jest nie wiązać się z jednym mężczyzną i zachować wolność decydowania o sobie. Pasjonuje się orientalizmem. Ma około 40 lat i rude, wytapirowane włosy do ramion. Twarz o regularnych rysach. Chętnie nosi czarne kreacje, do których dobiera kolorowe dodatki np. kolczyki.

 

Roman Zabiełło – przyjaciel Olgierda. To mężczyzna posiadający rodzinę, który traci ją przez związek z Teresą. Roman jest przyjacielem i partnerem tenisowym Olgierda. Zabiełło to wysoki, około 40-letni mężczyzna. Ma krótkie kręcone włosy. Nosi okulary. Ubiera się w garnitury.