Dramat Sztuczki

Opis filmu:

 

Historia rodzeństwa – 10-letniego Stefka i nastoletniej Elki, którzy wierzą, że wszystkim co dzieje się na tym świecie można potajemnie sterować, zaklinać nieprzychylny los. Za pomocą tytułowych „sztuczek” próbują odzyskać ojca, który zniknął wiele lat temu.

 

Opis postaci:

 

Stefek – główny bohater filmu. Postać bardzo wyrazista. To dziesięcioletni blondyn o okrągłej, pogodnej twarzy. W tej roli Damian Ul. Stefek jest pewnym siebie malcem. Uparcie dąży do wyznaczanych sobie celów. Jest energicznym chłopcem. W filmie oglądamy go w najczęściej w krótkich spodenkach i koszulkach z krótkim rękawem. To marzyciel ciekawy świata.

 

Elka – główna bohaterka filmu, siostra Stefka. W tej roli Ewelina Walendziak-Genco. To wysoka, szczupła blondynka z krótkimi włosami. Elka ma trójkątną twarz i filigranową sylwetkę. Jej oczy są duże i niebieskie. Dziewczyna ma inteligentne spojrzenie i przyjazny wyraz twarzy. Nosi krótkie spódnice i obcisłe koszulki na ramiączkach. Jest nieco skryta i małomówna. Troskliwie zajmuje się młodszym bratem.

 

Tata –  biologiczny ojciec Elki i Stefka. Wysoki pięćdziesięcioletni elegant. W tej roli Tomasz Sapryk. To szczupły brunet z krótkimi włosami i wysokim czołem. Jest tajemniczy i małomówny. Ma owalną twarz z dużymi brązowymi oczami. Jego usta są wąskie. Mężczyzna zawsze ma na sobie ciemnobrązowy garnitur i białą koszulę. Jego atrybutem jest skórzana teczka na dokumenty.