Szansa Obyczajowy

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 27 min

Reżyseria

Data premiery

1980

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 5

Opis filmu:

W prowincjonalnym liceum pracę rozpoczyna nowy nauczyciel w-f. Janota jest człowiekiem niezwykle energicznym i z miejsca podejmuje się “postawić na nogi” zaniedbany dotąd przedmiot. Dzięki jego działalności poprawia się opinia szkoły, Janota zyskuje więc wielu sympatyków wśród nauczycieli i przychylność dyrektora. Częste treningi zabierają jednak uczniom coraz więcej czasu, jeden z nich – zdolny muzyk, musi zrezygnować z prób, gdyż nauczyciel w-f nie chce go zwalniać z treningów. Między nauczycielem historii i w-f rozpoczyna się konflikt i rywalizacja.

Opis postaci:

Krzysztof Janota – ponad 30-letni samotny mężczyzna o pulchnej, okrągłej twarzy. Nosi krótkie, czarne włosy i ma widoczne zakola. Kiedyś był utalentowanym szczypiornistą, ale kontuzja nie pozwoliła mu zrobić kariery. Janota najczęściej ubiera się w granatowy dres.

 

Zbigniew Ejmont – krótkowłosy trzydziestolatek czeszący się na bok. Ma łagodne spojrzenie i wydatne usta. Nosi okulary o kwadratowych szkłach, ze złotymi oprawkami. W szkole uczy historii. To nauczyciel zaangażowany w swoją edukacyjną misję. Najczęściej ubiera się w marynarkę i koszulę. Lubi brązowe tonacje.

 

Irek Stefański – wysoki licealista z szopą czarnych, kręconych włosów. To chłopiec wielu talentów – najlepszy szczypiornista w drużynie Janoty, ale z powodzeniem gra też na puzonie w zespole jazzowym.