Komedia Superprodukcja

Opis filmu:

„Superprodukcja” to satyra niuansów przemysłu filmowego.
Yanek Drzazga jest bezkompromisowym krytykiem filmowym. Poznajemy go, kiedy pisze recenzję z ostatniej części trylogii Żywoty Polskie – „Świństwa” (przedtem były „Dziadostwo” i „Kurestwo”). Yanek ma komfortowe warunki do pracy. Pisze w domu, a mama donosi mu jego ulubiony budyń. Nieoczekiwanie otrzymuje zadanie, które wyciąga go ze strefy komfortu. Ma napisać scenariusz dla powiązanego z mafią bogatego biznesmena.

 

Opisy postaci:

 

Janek Drzazga – główny bohater filmu, krytyk filmowy. W tej roli Rafał Królikowski. Janek jest szczupłym, wysokim mężczyzną po trzydziestce. Ma pociągłą trójkątną twarz i jasnobrązowe włosy obcięte na krótko. Mężczyzna ma wysokie czoło i nieduże zakola po prawej i po lewej stronie głowy. Jego oczy są jasnoniebieskie, przyciągające uwagę. Mężczyzna ma przenikliwe i inteligentne spojrzenie. Jego nos jest kształtny, odrobinę pękaty, zaś usta wąskie. Janek ubiera się w dżinsy i szerokie koszule. Wychodząc na ulicę zakłada obszerny płaszcz – prochowiec. Rzeczy osobiste nosi w skórzanej teczce. Z pozoru pewny siebie, w rzeczywistości nieasertywny, momentami bezradny.

 

Zdzisław Niedzielski – producent filmowy, jeden z głównych bohaterów historii. W tej roli Janusz Rewiński. Zdzisław, w trakcie filmu, staje się kolegą z pracy Janka. Jest tęgim pięćdziesięciolatkiem. Ma kruczoczarne włosy obcięte na krótko i czarny zarost na twarzy. Jego oczy są jasnobrązowe, osadzone głęboko. Nad oczami krzaczaste brwi. Usta zasłania gęsta broda i wąsy. Mężczyzna ubiera się w luźnym stylu. Nosi dżinsy i bawełniane koszulki, które opinają jego wydatny brzuch. Mężczyzna jest głośny w obyciu i niewiarygodnie pewny siebie.

 

Prezes Jędrzej Koniecpolski – jedna z głównych postaci w filmie. Biznesmen i gangster, który ma ogromną słabość do swojej młodszej partnerki. W tej roli Piotr Fronczewski. Mężczyzna jest niskim, łysiejącym brunetem ok. sześćdziesiątki. Ma okrągłą twarz o łagodnym wyrazie. W rzeczywistości bywa bezwzględny i brutalny. Jest elegantem. Na co dzień nosi dobrze skrojone garnitury w ciemnych kolorach, białe koszule i krawaty. Na jego twarzy często gości ironiczny uśmiech.

 

Donata Fiok – kobieta Koniecpolskiego, postać wokół której kręci się cała akcja filmu. W tej roli Anna Przybylska. Donata jest postacią, która marzy o byciu aktorką. Mimo braku talentu i predyspozycji do tego zawodu, jej zamożny partner postanawia spełnić jej marzenie.  Donata jest atrakcyjną brunetką o nienagannej figurze. Ma okrągłą twarz o jasnej cerze, duże brązowe oczy, wydatne i pełne usta oraz mały, pękaty nos. Jej czarne, falowane włosy są długie. Kobieta najczęściej upina je w kok. Nosi krótkie obcisłe sukienki, podkreślające jej kobiece kształty.