Sublokator Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 30 min

Reżyseria

Data premiery

1967

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Ludwik, naukowiec szukający spokojnego miejsca do pracy, wynajmuje pokój w willi zamieszkanej przez same kobiety, z których każda ma jakieś swoje marzenia czy obsesje. Każda stara się wciągnąć Ludwika w realizację swych zamiarów. Staje się to szczególnie dokuczliwe, kiedy łamie on nogę i przykuty zostaje do łóżka. W finale łamie także drugą, co już zupełnie wydaje go na pastwę zaborczych kobiet.

Opis postaci:

Ludwik – to trzydziestokilkuletni szczupły, wysoki brunet. Ma krótkie włosy, które odsłaniają wysokie czoło. Z jego szczupłą, pociągłą twarzą kontrastują duże okrągłe okulary w czarnych oprawkach. Ludwik jest naukowcem, pracownikiem uniwersyteckim. Ubiera się prosto, ale elegancko. Zwykle zakłada proste ciemne spodnie, kraciaste koszule i sztruksową kamizelkę. Kiedy wychodzi, zarzuca na ramiona długi szary prochowiec i prosty kapelusz z małym rondem.

 

Pani Maria – elegancka kobieta po sześćdziesiątce, właścicielka willi przy ul. Akacjowej. Zarządza majątkiem i wynajmuje pokoje swojej posiadłości lokatorom z przydziału mieszkaniowego. Maria jest drobna, szczupła i niebywale energiczna jak na swój wiek. Zawsze elegancko ubrana, nosi niemodne już czarne długie suknie i spódnice sprzed wojny. Ciemne włosy nosi upięte w koku, zaś pukle grzywki, starannie zakręcone na wałkach okalają jej niedużą twarz.

 

Małgosia jest nastoletnią uczennicą liceum, siostrzenicą pani Marii. Ma średniej długości blond włosy, które zwykle upina w dwa kucyki po bokach głowy. Na jej nieduże czoło opada równo przycięta grzywka. Małgosia spogląda na świat dużymi, jasnymi oczami, które błyszczą na ładnej dziewczęcej buzi. Ubiera się jak typowa pensjonarka w dopasowane bluzki z białym zaokrąglonym kołnierzem i spódniczki do kolan.

 

Kazimiera – to pełna wigoru postawna trzydziestolatka. Zapatrzona w idee socjalizmu oddaje się działalności prospołecznej. Średniego wzrostu kobieta ma sylwetkę sportsmenki, a jej ulubionym zajęciem jest gimnastyka. Jasne włosy upina z tyłu głowy w kok lub kucyk. Ubiera się na sportowo, w luźne koszulki i bluzy i dresowe spodnie.