Obyczajowy Struktura kryształu

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 14 min.

Reżyseria

Data premiery

1969

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 1 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Film o starciu dwóch postaw, charakterów i wyobrażeń o sensie życia.

Młody fizyk Jan pracuje jako meteorolog. Mieszka na wsi z żoną, która jest nauczycielką w miejscowej szkole. Tymczasem jego uniwersytecki kolega Marek robi błyskotliwą karierę naukową. Pewnego dnia przyjeżdża, by namówić Jana do powrotu do pracy naukowej w stolicy. Jego argumenty jednak Jana nie przekonują.

 

Opis postaci:

Jan  – to trzydziestokilkuletni, szczupły, średniego wzrostu mężczyzna. Ma ciemne włosy zaczesane do tyłu i niewielkie zakola. Nosi okulary korekcyjne w ciemnych oprawkach. Najczęściej ma na sobie ciemny sweter, krótki kożuch z dużym, jasnym futrzanym kołnierzem, futrzaną czapkę i rękawiczki. Ma łagodny charakter, jest skromny, troskliwy i raczej wyrozumiały. Uśmiecha się serdecznie. Pali papierosy.

 

Marek Kawecki – przyjaciel Jana ze studiów. To wysoki, szczupły mężczyzna. Czasem nosi okulary w czarnych, kanciastych oprawkach. Często ma na sobie jasny golf albo sweter, marynarkę w ciemną kratę. Jeździ jasnym volkswagenem garbusem. Jest pewny siebie, uparty, bywa złośliwy.

 

Anna – żona Jana. Trzydziestokilkuletnia, średniego wzrostu kobieta o jasnych, długich, prostych włosach, które najczęściej ma zebrane w kok. Ma długie, jasne rzęsy. Jest nauczycielką. Nosi spódnice do kolan, swetry bądź bluzki zapinane pod szyją. Jest raczej skryta, czasem nieśmiała, bywa naiwna.