Dramat Spirala

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 23 min

Reżyseria

Data premiery

1978

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3.7 / 5. Ilość: 3

Opis filmu:

W Tatrach do schroniska Morskie Oko przybywa turysta, którego zachowanie od początku jest zagadkowe. Wyrzuca kluczyki od samochodu, a po wejściu do schroniska wywołuje awantury. Obraża Teresę, wdowę po znanym alpiniście. Następnego dnia znika. Zaniepokojeni jego nieobecnością turyści organizują poszukiwania. Do akcji wkracza GOPR i żołnierze. Udaje się go odnaleźć i nieprzytomnego odwieźć do szpitala.

 

Turystą jest Tomasz Piątek, mężczyzna w średnim wieku, któremu nieuleczalna choroba zniszczyła karierę zawodową i który uciekł ze szpitala z myślą o samobójstwie w górach. W klinice jego stan zdrowia ulega poprawie, ale ordynator wie, że to początek końca. Korzystając z nieuwagi personelu szpitala Tomasz otwiera okno, kładzie się na parapecie i powoli przenosi ciężar ciała na drugą stronę…

 

Opis postaci:

Tomasz Piątek – czterdziestokilkuletni, średniego wzrostu mężczyzna. Ma ciemne włosy, które często są w nieładzie, siwiejącą brodą i wąsy. Ciemne oczy ma podkrążone. Nosi szary sweter z golfem, czerwoną kurtkę, czarne spodni i ciężkie górskie buty. Podczas pobytu w szpitalu ma na sobie brązową piżamę w beżowe pionowe pasy i szary szlafrok. Usta ma popękane. Jest złośliwy, niecierpliwy, przede wszystkim jednak zagubiony i smutny.

 

Teresa – wysoka, w średnim wieku kobieta. Ma jasnobrązowe, lekko falowane włosy, które najcześciej spina w kucyk. Pod prawym okiem ma charakterytyczny czarny pieprzyk. Nosi ciepłe, ciemne, wełniane swetry. Jest skryta, uśmiecha się niepewnie.

 

Ordynator – szef oddziału, na którym leży Tomasz. To średniego wzrostu łysiejący, korpulentny mężczyzna. Ma wyraziste ciemne brwi. Jest spokojny, raczej posępny. Poza szpitalem nosi czarny płaszcz i czarną czapkę.

 

Henryk – siwy, wysoki mężczyzna. Ma pociągłą twarz i wyraźne zmarszczki. W schronisku nosi szary sweter z golfem, odwiedzając Tomasza w szpitalu ma na sobie ciemnobrązowy garnitur i brązowy krawat. Rzadko się uśmiecha.