Siekierezada Psychologiczny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 19 min

Reżyseria

Data premiery

1985

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Poeta i obieżyświat, którego cały dobytek mieści się w worku niesionym na plecach, Janek Pradera po rozstaniu z ukochaną, nazywaną przez niego “Gałązką Jabłoni”, zaszywa się w głębokiej puszczy. Zamieszkuje u babci Oleńki i podejmuje pracę przy wyrębie lasu. Pradera zaprzyjaźnia się z robotnikami z wyrębu: z Peresadą, Wasylukiem, młodym Batiukiem. Razem spędzają czas po pracy. Janek prowadzi też nieustanny, wewnętrzny dialog ze swoją ukochaną.

Opisy postaci:

Janek Pradera – ponad 30-letni szczupły mężczyzna o krótkich blond włosach i niebieskich oczach. Ma pociągłą twarz z wysokim czołem. Zawsze chodzi ubrany w jednolitą, zieloną, wojskową kurtkę, dżinsy i brązowe, skórzane, wojskowe buty. Nosi też brązową czapkę i szalik. Pod spód ubiera ciemnoszary, grubo robiony sweter i jasnoszarą koszulę. Podróżuje z nieodłącznym workiem khaki. Do pracy zakłada jasnoniebieską kufajkę i spodnie, czapkę uszatkę i gumofilce.

 

Michał Kątny – około 40-letni krótkowłosy blondyn. Ma niebieskie oczy, gładko ogoloną, owalną twarz. Ubiera się w dżinsy, grubo robiony jasnoszary sweter, ciemnoszarą koszulę i jasnozieloną wojskową kurtkę. Nosi czarną czapkę i szary szalik. Podróżuje z plecakiem koloru khaki ze skórzanymi szelkami.

 

Peresada – około 50-letni mężczyzna. Ma lekko opuchniętą twarz ze zmarszczkami i dużym, przekrzywionym nosem. Włosy ciemny blond przyprószone siwizną. Chodzi ubrany w szarą marynarkę w pepitkę. Na wierzch zakłada roboczy granatowy waciak i czarną czapkę uszatkę podbitą brązowym futrem. Na dłoniach grube szaro-czarne, robocze rękawice a na nogach gumofilce.

 

Babcia Oleńka – ponad 70-letnia kobieta o twarzy pokrytej zmarszczkami. Na głowie nosi chustkę w drobną czarno-białą kratkę, którą wiąże pod brodą. Ubiera się w szarą spódnicę z grubego lnu i grubo robiony sweter zapinany na guziki. Na wierzch wkłada brązową, skórzaną kamizelkę podbitą futrem.