Rozmowy kontrolowane Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 33 min.

Reżyseria

Data premiery

1991

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 3

Opis filmu:

„Rozmowy kontrolowane” weszły na ekrany kin dziesięć lat po ogłoszeniu stanu wojennego i była to wówczas pierwsza komedia o tym dramatycznym wydarzeniu w historii Polski. Satyra objęła nie tylko sprawców stanu wojennego, ale i tych, których on dotknął. Film burzy martyrologiczne stereotypy w inteligentny sposób i w doborowej obsadzie.

 

Opisy postaci:

Ryszard Ochódzki – prezes klubu sportowego „Tęcza”, główny bohater filmu. To wysoki, postawny mężczyzna ok 50-tki. Jest barczysty i dobrze zbudowany. Jego głowa jest pozbawiona włosów. Twarz kwadratowa, z nisko osadzonymi, ciemnymi i gęstymi brwiami. Ryszard ma pełne usta i nieduże oczy. Jego nos jest pękaty. Twarz wyraża niepewność. Na ogół nosi garnitury i białe koszule. Jednak w filmie zobaczymy go w wielu różnych, niekoniecznie męskich kostiumach.

 

Zygmunt Molibden – pułkownik SB, ważna postać filmu. Były przyjaciel Ochódzkiego. Jest tęgim, łysiejącym brunetem średniego wzrostu. Ma owalną twarz z podwójnym podbródkiem i duży szpiczasty nos. Jego usta są wąskie, oczy ciemne, głęboko osadzone. Mężczyzna nosi ciemne spodnie i jasne koszule. Często zakłada też płaszcz i kapelusz. bywa poddenerwowany i roztrzepany.

 

Lusia, ciotka Ochódzkiego – filigranowa kobieta po 60-tce. Ciotka Ryszarda Ochódzkiego, mieszkanka Rembertowa. Jest energiczną staruszką, która większość czasu spędza z ukochaną sunią i sąsiadką. Ma krótkie włosy i drobną, trójkątną twarz. Ubiera się suknie sięgające za kolano i ciepłe swetry. Jest wygadana i pełna życia. Lubi gotować i piec ciasta z zakalcem.

 

Wacław Jarząbek – trener w klubie sportowym „Tęcza”. Łysiejący szatyn po 50-tce. Przyjaciel Ochódzkiego. Jest to mężczyzna średniego wzrostu. Ma okrągłą twarz o łagodnym wyrazie. Ubiera się w sportowym stylu. Często się uśmiecha.