Rejs Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 8 min.

Reżyseria

Data premiery

1970

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4.5 / 5. Ilość: 4

Opis filmu:

Na pokład wycieczkowego statku odbywającego rejsy po Wiśle wsiada pasażer bez biletu. Kapitan bierze go za instruktora kulturalno-oświatowego, a gapowicz z ochotą wciela się w tę rolę. Na wstępie zwołuje zebranie, na którym wycieczkowicze wybierają radę rejsu. Następnie wciąga pasażerów w organizację konkursów, gier i zabaw na pokładzie. Ich uczestnicy są przejęci i zachwyceni, że mogą się wykazać. „Instruktor” zyskuje oddane grono sojuszników i coraz bardziej upaja się rolą przywódcy. Trwają kolejno: święto kapitana, bal maskowy, quiz na inteligencję, zbiorowa gimnastyka, gra w salonowca – robi się coraz głupiej i bezsensowniej… „Kierownictwo” rejsu ogarnia coraz większy entuzjazm…

www.culture.pl

 

Opisy postaci:

Kaowiec – Wysoki, dobrze zbudowany, łysiejący brunet po trzydziestce. Okrągła twarz, wydatne usta, duże ciemne oczy. Sprawia wrażenie niepewnego. Nie patrzy w oczy rozmówcy. Często chodzi ze spuszczoną głową. W ubiorze brak znaków szczególnych – koszula i spodnie, wąskie, nieco przykrótkie.

 

Sidorowski – członek rady rejsu. Sześćdziesięciolatek, niski, chudy, z brakami w uzębieniu. Włosy ciemne, przerzedzone. Twarz owalna z lekko wysuniętą do przodu dolną szczękę. Nieduże oczy i szerokie usta. Ubiera się swobodnie. Nosi szerokie, ciemne spodnie i kraciaste koszule z podwiniętymi, długimi rękawami.

 

Sidorowska – Żona Sidorowskiego. Tęga, wysoka kobieta po pięćdziesiątce z wydatnym brzuchem i obfitym biustem. Ma owalną twarz z podwójnym podbródkiem, czarne, lekko falowane włosy, zwykle związane. Przez cały film ubrana jest w tę samą letnią sukienkę do kolan, nieco przyciasną, opinającą bujne kształty. Na głowie kapelusz uszyty z tego samego materiału w grochy.

 

Inżynier Mamoń – Wysoki, szczupły brunet po czterdziestce. Trójkątna twarz, wąskie usta, nieduże oczy. Ciemne włosy ścięte na krótko.Ubiera się w sportowym stylu. Nosi letnie koszulki w pasy i lekkie spodnie. Do tego duże, okrągłe okulary przeciwsłoneczne.

 

Krystyna Mamoniowa – żona inżyniera Mamonia. Dystyngowana kobieta w średnim wieku. Szczupła i wysoka. Ma jasne włosy sięgające za uszy, pociągłą twarz, duży szpiczasty nos. Sprawia wrażenie wyniosłej. Ubiera się nobliwie, zgodnie z panującą w latach 70. modą – nosi spódnice do kolan, letnie dopasowane koszulki i apaszki zawiązane starannie pod szyją.