Pręgi Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 32 min.

Reżyseria

Data premiery

2004

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4 / 5. Ilość: 3

Opis filmu:

Śląsk, połowa lat osiemdziesiątych XX wieku. Osierocony przez matkę we wczesnym dzieciństwie, dwunastoletni Wojtek mieszka ze swoim ojcem. Chłopiec wychowywany jest bardzo surowo. Ojciec uważa, iż kary cielesne są jedyną skuteczną metodą wychowawczą, w związku z czym sięga po pejcz karząc Wojtka za najdrobniejsze przewinienia. „Lepiej, żebym ja cię pobił, niż żeby cię życie miało pobić, zdechlaku” – mówi ojciec do syna. Na swój sposób kocha Wojtka, stara się dbać o niego najlepiej, jak potrafi, lecz swoim sadystycznym zachowaniem budzi w chłopcu tylko strach. Pewnego dnia Wojtek, nie mogąc dłużej wytrzymać maltretowania i nie znajdując pomocy w otoczeniu, ucieka z domu…

 

www.culture.pl

 

Opisy postaci:

Mały Wojtek – ok 13-letni blondyn. Dość wysoki jak na swój wiek. Krótko ścięte włosy, duże brązowe oczy i inteligentny wyraz twarzy. Nosi ciemne spodnie i buzy i brązową kurtkę. Do szkoły zakłada granatowy chałat ze szkolną tarczą naszytą na prawym rękawie. Często jest smutny i przestraszony. W wolnych chwilach lubi głośno słuchać muzyki na magnetofonie kasetowym który dostał od ojca na komunię.

 

Dorosły Wojtek – wysoki dobrze zbudowany brunet. Gęste krótko ścięte włosy, duże ciemne oczy i okrągła twarz. Wygląda na bardzo łagodnego człowieka, w rzeczywistości jest bardzo porywczy, nerwowy i brak mu cierpliwości. Ubiera się w sportowym stylu. Nosi jeansy, bluzy i swetry. W górach nosi ciepłe kurtki, górskie buty i duży turystyczny plecak. Jest tajemniczy i wiecznie zamyślony.

 

Andrzej, ojciec Wojtka – Wysoki ok. 40-letni mężczyzna. Ma krótkie ciemne włosy, owalną twarz i duże, brązowe oczy. Jest pedantem. Zawsze elegancko ubrany w starannie wyprasowane koszule i spodnie w kant. Kiedy wychodzi z domu zakłada długi beżowy płaszcz. Sprawia wrażenie spokojnego i wyciszonego.

 

Tania – Wysoka, atrakcyjna brunetka z prostymi włosami sięgającymi do ramion. Tania niespodziewanie pojawia się w życiu Wojtka poznając go w bazie grotołazów w górach, od tej pory próbuje na dobre zagościć w jego życiu. Walczy o niego i próbuje mu pomagać. Ma okrągłą twarz o łagodnym wyrazie, duże brązowe oczy i wydatne usta. Ubiera się w sportowym stylu. Nosi jeansy i bawełniane, dopasowane koszulki.