Poważny człowiek Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 46 min

Reżyseria

Data premiery

2009

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 2.7 / 5. Ilość: 3

Opis filmu:

Życie Larry’ego Gopnika niespodziewanie się rozsypuje: żona żąda rozwodu, jej nowy kochanek wyrzuca go z domu, a jego kariera naukowa stoi pod znakiem zapytania. Film jest historią zwykłego człowieka, który próbuje odnaleźć równowagę i zrozumienie na świecie. Fabuła luźno oparta jest na historii Hioba.

Opis postaci:

Larry Gopnik – główny bohater, nauczyciel akademicki. To średniego wzrostu brunet po czterdziestce. Ma kędzierzawe krótkie włosy, które odsłaniają wysokie czoło. Larry spogląda na świat piwnymi dużymi oczami, które przysłaniają owalne okulary w ciemnych oprawkach. Larry idąc do pracy ubiera się elegancko, w koszule z krawatem i marynarkę. W domu nosi wzorzyste koszule z krótkim rękawem i jasne spodnie.

 

Danny Gopnik – dwunastoletni drobny chłopiec o rudej bujnej czuprynie. Danny ma szczupłą pociągłą twarz, wąskie usta i nieco odstające uszy. Na jego nosie widnieją piegi. Chłopiec ubiera się w koszule lub t-shirty i dżinsy.

 

Artur Gopnik – starszy brat Larry’ego jest barczystym wysokim mężczyzną o kanciastej twarzy. Ma ciemne krótkie włosy, tworzące na czole niewielkie zakola. Ubiera się w swobodne kolorowe koszule, które wkłada w spodnie z wysokim stanem, opinające jego wystający brzuch. Artur cierpi na chorobę nerek i codziennie musi używać dializy do ich oczyszczana.

 

Judith Gopnik – żona Larry’ego, zgrabna i szczupła czterdziestolatka ma ciemne proste włosy do ramion. Ma wydatne usta, duże oczy i wpisuje się w kanon urody semickiej. Ubiera się elegancko w dopasowane sukienki za kolano lub spódnice i żakiety.

 

Sy Abelman – ukochany Judith to wysoki łysiejący pięćdziesięciolatek. Tylko nieliczne włosy porastają jego skronie. Krzepki Sy  nosi przystrzyżona brodę i duże okulary. Najczęściej zakłada kraciaste koszule z krótkim rękawem i bawełniane spodnie.