Pogoda na jutro Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 35 min.

Reżyseria

Data premiery

2003

Scenariusz

Obsada

Ocena

Średnia 3.2 / 5. Ilość: 6

Opis filmu:

17 lat pełnego odosobnienia za murami klasztoru. To właśnie tam schronił się główny bohater filmu „Pogoda na jutro”. Uciekał przed zdradzającą go żoną i komunistycznymi represjami. Niestety życie bywa przewrotne i po kilkunastu latach izolacji upomina się o naszego bohatera. Józef Kozioł musi wrócić do codzienności i świata, którego zupełnie już nie rozumie. Wraca również do rodziny, dla której stał się całkiem obcym człowiekiem. „Pogoda na jutro” pokazuje patologie naszej codzienności. Zakłamanych polityków, telewizję, która dla wysokiej oglądalności zgodzi się na najbardziej szalone reality show i ludzi, którzy dla pieniędzy zdecydują się wziąć w nim udział.

 

O wybitnym talencie aktorskim Jerzego Stuhra chyba nie trzeba nikogo przekonywać, tym razem jednak pokazuje się nam nie tylko jako odtwórca głównej roli, ale też jako reżyser. I na tym polu także sprawdza się doskonale. Na festiwalu filmowym w Gdyni w 2003 roku, film nagrodzony został ponad 3-minutowymi owacjami na stojąco.

 

Opis postaci:

Józef – główny bohater filmu. Początkowo oglądamy go w brązowym habicie jako zakonnika. W trakcie trwania filmu opuszcza zakon i zostaje kierowcą. Jest  niskim, łysiejącym pięćdziesięciolatkiem. Ma owalną twarz, duże, pełne usta, ciemno-szare oczy i szeroki nos. Na głowie przerzedzone ciemnobrązowe włosy. Ma nieznacznie wystający brzuch. Widać go szczególnie wtedy gdy zakłada przyciasny, zielony dres. Do pracy nosi czarny garnitur i białą koszulę. Jest zamknięty w sobie i zagubiony. Na jego twarzy często maluje się niepewność.

 

Renata – żona Józefa, z którą przez wiele lat nie miał kontaktu z racji swojej ucieczki do klasztoru. Renata jest szczupłą kobietą średniego wzrostu. Ma ok. 50 lat. Jest elegancką blondynką z prostymi włosami sięgającymi do ramion. Ma okrągłą twarz, pełne usta, mały zgrabny nos i ciemne oczy. Ubiera się w dopasowane spodnie, bluzki i krótkie żakiety. Preferuje jasne odcienie: brązy, beże i biel. Sprawia wrażenie silnej kobiety, która świetnie radzi sobie z życiem mimo wielu przeszkód

 

Marcin – syn Renaty i Józefa. Prawnik. Jest przystojnym, szczupłym blondynem o pogodnej twarz. Ma gęste, krótko ścięte włosy, duże usta, kształtny nos i niebieskie oczy. Jest średniego wzrostu. Na co dzień nosi sportowe bluzy i jeansy. Do pracy chodzi w czarnym garniturze i białej koszuli. Zakłada też krawaty w ciemnych odcieniach. Często nosi w ręce elegancką, skórzaną teczkę. Sprawia wrażenie zdecydowanego i pewnego siebie.

 

Ola- córka Renaty i Józefa. To atrakcyjna blondynka o pogodnej twarzy. Ma długie, proste włosy, jasną skórę, duże czarne oczy i pełne usta. Często się uśmiecha. Jej uśmiech jest szczery i szeroki. Kiedy się śmieje w policzkach robią się jej nieduże dołeczki. W trakcie filmu oglądamy ją również jako brunetkę. To z powodu peruki, którą musi zakładać z racji programu „reality show” w którym bierze udział. Ola ma  kobiece kształty. Jest średniego wzrostu.

 

Kinga – najmłodsza córka Józefa i Renaty. Jest wysoka i szczupła. Na głowie ma burzę małych warkoczyków, są długie, sięgają jej prawie do pasa. Dziewczyna zwykle upina je w duży kok na czubku głowy. Kinga ma trójkątną twarz, duże usta, zgrabny wąski nos i lekko skośne, niebieskie oczy. Ma uwodzicielskie spojrzenie. Ubiera się w spodnie typu „bojówki” do których zakłada krótkie obcisłe bluzki. Jest opryskliwa.