Podziemny front Wojenny

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz. 10 min

Reżyseria

Data premiery

2008

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Historia oparta na faktach. Kopenhaga, Dania, rok 1944. Mimo zbliżającej się ku końcowi hitlerowskiej okupacji żołnierze ruchu oporu nie składają broni. Dwóch z nich, ‘Płomień’ i ‘Cytron’, wybiera walkę do końca choć ich przywódcy postulują o zaprzestanie radykalnych działań wobec okupanta. Sytuacja rodzi wewnętrzne konflikty zarówno wśród członków podziemnej organizacji zbrojnej, jak i w sumieniach walczących bojowników.

Opis postaci:

Bent Faurschou-Hviid, pseudonim Płomień – dwudziestokilkuletni członek duńskiego ruchu oporu swój pseudonim zawdzięcza rudej gęstej czuprynie zaczesanej na lewy bok. Bardzo szczupły i wysoki wydaje się tonąć w nieco za dużych długich płaszczach, które zakłada na białe koszule. Bent ma gładką pociągłą twarz o ostrych rysach, którą zdobią bystre zielone oczy. Jego wąskie usta rzadko układają się w uśmiech, zaciśnięte nadają Bentowi poważnego wyglądu.

 

Jørgen Haagen Schmith, pseudonim Cytryna  – to wysoki, barczysty czterdziestolatek o brązowych włosach opadających na wysokie czoło. Spogląda na świat jasnymi, inteligentnymi oczami zza okrągłych staromodnych okularów. Trzydniowy zarost pokrywa jego pełną twarz. Ta często zlana jest potem. W ten sposób Cytryna ukazuje wręcz fizyczny ból wywołany wojną, napięciem, niezgodą na zabijanie. Jorgen ubiera się w białe koszule i długie męskie płaszcze. Nie wychodzi na ulicę bez czarnego kapelusza, którego rondo pozostawia jego twarz w cieniu.

 

Ketty Selmer – jest filigranową brunetką po czterdziestce. Podwójna agentka o nieprzeniknionej osobowości ma ciemne brwi i spokojne malachitowe oczy. Jej falowane, średniej długości włosy okalają drobną zadbaną twarz, na której wyróżniają się duże, zwykle umalowane na czerwono usta. Ketty ubiera się bardzo kobieco w obcisłe sukienki i eleganckie garsonki. Wybiera stonowane ciemne kolory, które współgrają z jej naturalną urodą. Czasami Ketty zakłada blond perukę, która nadaje jej dziewczęcego wyglądu. Zmysłowa i czarująca wie, jak uwodzić mężczyzn.

 

Hoffmann – szef kopenhaskiego gestapo to łysy, postawny mężczyzna koło pięćdziesiątki o inteligentnych i przenikliwych niebieskich oczach. Ma kwadratową, gładko ogoloną twarz, którą przecina linia wąskich ust. Zawsze nienagannie ubrany w eleganckie garnitury kroczy wyprostowany budząc respekt.