Psychologiczny Podwójne życie Weroniki

Opis filmu:

We Francji i w Polsce żyją dwie identyczne dziewczyny, Veronique i Weronika. Nie wiedzą o sobie nawzajem, Obie są utalentowane muzycznie, obie też mają kłopoty ze zdrowiem. Weronika mieszka w małym miasteczku, śpiewa w chórze. Nęka ją przeczucie, że jest z kimś w niezwykły sposób spokrewniona. Dziewczyna opuszcza swojego przyjaciela Antka i wyjeżdża do Krakowa. Bierze udział w przesłuchaniach i próbach chóru. Podczas manifestacji na krakowskim rynku Weronika spostrzega w autokarze wiozącym francuskich turystów dziewczynę, która wygląda identycznie jak ona…

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Weronika/Veronique – młoda kobieta. Ma ok. 20 lat.  Jest szczupła, zgrabna. Porusza się z właściwą młodzieńczemu wiekowi gracją. Jest szatynką o śniadej gładkiej cerze. Półdługie sięgające ramion włosy dzieli po lewej stronie przedziałek. Z pięknej, przesyconej łagodnością  twarzy spoglądają duże oczy. Dopełnieniem urody są regularne, wygięte w doskonały łuk ciemne brwi, mały zgrabny nos i symetryczne różowe wargi. Maluje się delikatnie, naturalnie.

 

Ojciec Weroniki – mężczyzna po 60-ce. Nosi wąsy i krótko przystrzyżoną zadbaną brodę. Jego zarost i włosy, choć znacznie przyprószone siwizną, w dalszym ciągu są gęste i zadbane. Mężczyzna nosi okrągłe okulary w srebrnych drucianych oprawkach.

 

Antek – chłopak Weroniki, z wyglądu znacznie od niej starszy. Ma 30 lat. Jest szczupłym szatynem. Długa zmierzwiona grzywka opada mu na wysokie czoło. Spojrzenie jasnych oczu jest badawcze i uważne. Jego szeroki uśmiech rozpromienia całą twarz, a wokół oczu pojawiają się tzw.  kurze łapki.

 

Ciotka Weroniki – starsza kobieta z niewielką nadwagą. Wiek i tusza nadają rysom jej twarzy nieco męskiego, ostrego wyrazu. Jej oczy błyszczą radośnie i figlarnie.

 

Ojciec Veronique – siwiejący pan po pięćdziesiątce. Włosy opadają mu na czoło, kark i częściowo zasłaniają uszy. Jego twarz emanuje łagodnością i wewnętrznym spokojem. Na pogodnej twarzy widoczne są trudy pracy.

 

Alexandre Fabrri, pisarz – brunet o krótko ostrzyżonych lekko kędzierzawych  włosach. Ma wyraźne męskie rysy.  Spojrzenie jego ciemnych oczu hipnotyzuje. Szczupły i wysoki rozsiewa wokół siebie aurę tajemnicy. Ma około czterdziestu lat.