Dramat Plac Zbawiciela

Opis filmu:

Młode małżeństwo z dwoma synkami ma niebawem odebrać klucze do własnego mieszkania w budynku, który powstaje gdzieś na obrzeżach stolicy. Przeznaczyli na to wszystkie posiadane pieniądze, znaczną sumę dołożyła też matka Bartka, Teresa, od dziesięciu lat wdowa. Młodzi żyją tylko z jednej pensji, a czeka ich jeszcze wiele wydatków. Muszą więc zacisnąć pasa. Dlatego rezygnują ze względnej samodzielności i przenoszą się do Teresy, która mieszka w centrum Warszawy, przy tytułowym Placu Zbawiciela. Wszyscy pocieszają się jednak, że taka sytuacja potrwa krótko, bo przecież niebawem Beata i Bartek będą na swoim…

Opisy postaci: 

Beata – główna bohaterka. Około 35-letnia kobieta średniego wzrostu o okrągłej budowie. Ma długie jasnobrązowe włosy najczęściej upięte w kucyk. Owalna, rumiana twarz, duże brązowe, smutne oczy i wydatne usta. Wyraz twarzy łagodny, ale często gości też na niej smutek. Beata ubiera się skromnie. Nosi dżinsy i sportowe koszulki. Czasami zakłada też spódnice do kolan i rozpinane sweterki.

 

Bartek – mąż Beaty. Wysoki, około 35-letni blondyn o średniej budowie ciała. Ma gęste włosy, wydatne zakola i niebieskie oczy o jasnej oprawie. Twarz bez widocznego zarostu, przez co wygląda na młodszego. Ma łagodny i pogodny wyraz twarzy. Ubiera się luźno. Najczęściej nosi dżinsy i sportowe bluzy.

 

Teresa – matka Bartka i teściowa Beaty. Szczupła niska kobieta z krótkimi ciemnymi blond włosami. Ma długą chudą szyję i okrągłą twarz. Szpiczasta broda, wąski nos i nieduże, zaciśnięte usta. Ciemne oczy i zmarszczone czoło. Pracuje jako księgowa. Do pracy ubiera się w eleganckie spódnice i żakiety. Po domu nosi się na sportowo.

 

Dawid – starszy syn Beaty i Bartka. To ok. 10-letni chłopiec. Jest szatynem obciętym na krótko. Ubrany zazwyczaj w dżinsy i kolorowe koszulki.

 

Adrian – młodszy syn Beaty i Bartka. To około 7-letni chłopiec nieco niższy od swojego brata. Jest bardzo jasnym blondynem. Włosy obcięte na krótko w wyjątkiem tyłu głowy. Tam ma nieco dłuższe włosy, które opadają mu na kark Ma też duże niebieskie oczy. Bardzo przeżywa problemy małżeńskie swoich rodziców. 

 

Hanka – przyjaciółka Beaty ze studiów. To wysoka szczupła brunetka. Ma długie włosy, które na ogół nosi rozpuszczone. Pracuje w agencji reklamowej. Jest elegancka. Początkowo wspiera Beatę w jej problemach. Stopniowo jednak w miarę narastania problemów przyjaciółki odwraca się od niej, a nawet staje się jej wrogiem.

 

Kochanka Bartka – Wysoka blondynka z krótkimi włosami. Jest bardzo elegancka. Pracuje w duże firmie na kierowniczym stanowisku. Nosi modne kostiumy, buty na wysokim obcasie. Jest pewną siebie kobietą sukcesu.