Piąta pora roku Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 36 min

Reżyseria

Data premiery

2012

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4.2 / 5. Ilość: 18

Opis filmu:

Wiktora i Barbarę, poza dojrzałym wiekiem, dzieli wszystko. Ona, emerytowana nauczycielka muzyki, właśnie pochowała męża i nie może pogodzić się z jego utratą. On – zawodowy kierowca, realizujący swoją pasję grając na trąbce w biesiadnych kapelach. Zbiegiem okoliczności bohaterowie poznają się i – mimo dzielących ich różnic – postanawiają razem pokonać setki kilometrów drogi nad morze…

 

Opisy postaci:

Wiktor – główny bohater filmu, były górnik. Trębacz z orkiestry wojskowej. Tęgi emeryt średniego wzrostu. Ma gęste, siwe włosy obcięte na krótko. Jego twarz jest owalna i pomarszczona. Uwagę zwracają błękitne oczy. Wiktor nosi wąsy.  Jego usta są wydane, nos pękaty. Ma łagodne usposobienie. Ubiera się niezobowiązująco. Często nosi jeansy i luźne, sportowe koszule. Na występny z zespołem muzycznym zakład połyskujące kamizelki i kolorowe, estradowe kapelusze.

 

Barbara – 60-letnia wdowa, która wyrusza w podróż wraz z Wiktorem. Jest elegancką, starszą panią. To kobieta szczupła i wysoka. Ma falowane włosy w kolorze blond. Zwykle upina je w kok. Nosi rozkloszowane, kwieciste spódnice i dopasowane bluzki. Często zakłada słomkowy kapelusz. Ma tajemnicze spojrzenie. Zwykle jest bardzo poważna, jednak kiedy się uśmiecha jej twarz nabiera blasku i ciepła.

 

Bogdan – najlepszy przyjaciel Wiktora, były górnik. Tęgi, wysoki mężczyzna po 60-tce. Ma owalną twarz. Jego usta są pełne, nos pękaty. Bogdan ubiera się w szerokie spodnie i luźne koszulki. Na głowie ma kręcone, siwiejące włosy. Wyraz jego twarzy jest pogodny. On sam jest człowiekiem spokojnym i wrażliwy. Jest wiernym przyjacielem i dobrym, kochającym mężem.

 

Żona Bogdana – śląska gospodyni. To brunetka średniego wzrostu. Swoje ciemne, długie włosy zawsze upina w kok. Nosi codzienne sukienki, na które nakłada podomki. Jej okrągła twarz ma pogodny wyraz. Kobieta ma wąskie usta i wydatne, ciemne oczy.