Persona non grata Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 57 min.

Reżyseria

Data premiery

2005

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Wiktor, ambasador Polski w Urugwaju boleśnie przeżywa nagłą śmierć ukochanej żony Heleny. Przyjeżdżając do kraju spotyka rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych, Olega, z którym przyjaźnił się przed dwudziestu laty. Wówczas był działaczem podziemia, a Oleg stawiał pierwsze kroki w dyplomacji sowieckiej w Polsce. Z tamtych lat datuje się ich zażyła przyjaźń obciążona dwoma podejrzeniami. W oczach Wiktora Oleg mógł być w swojej ambasadzie oddelegowany do infiltrowania polskiego podziemia. Po drugie, bliska przyjaźń Olega ze zmarłą właśnie żoną Wiktora kryje w sobie podejrzenie, czy zmarła nie zdradziła męża z ujmującym do dziś Rosjaninem…

 

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Wiktor – Główny bohater filmu. Ambasador Polski w Urugwaju. To ok. 60-cio letni mężczyzna średniego wzrostu. Ma siwe włosy ścięte na krótko i siwą, starannie przystrzyżoną brodę. Nosi okulary. Ma duże brązowe nieco zmęczone oczy. Jego twarz jest często poważna, widać na niej duże bruzdy zmarszczek. Jako kierownik placówki dyplomatycznej ubiera się elegancko. Nosi trzyczęściowe garnitury z kamizelką , białe koszule i krawaty. Jest charyzmatyczny i inteligentny. W domowym zaciszu często towarzyszy mu owczarek niemiecki, który jest jego wieloletnim i jedynym „przyjacielem”. Mieszka w pięknej, kolonialnej rezydencji w stolicy Urugwaju – Montevideo. W jego domu pełno jest instrumentów dętych, zdjęć żony, książek. Ważny element wystroju to barek z karafkami pełnymi alkoholu.

 

Helena –  W filmie widzimy ją tylko na zdjęciach i jako zmarłą. To nieżyjąca żona Wiktora. Ze zdjęć dowiadujemy się jednak że była bardzo elegancką ok 50-cio letnią kobietą o szlachetnych i regularnych rysach. Była wysoką brunetką z krótkimi włosami sięgającymi za ucho. Była pogodna. Na większości fotografii widzimy ją z uśmiechem na twarzy. Nieco tajemnicza i zagadkowa. Prawdopodobnie pasjonowała się fotografią ponieważ na wielu zdjęciach miała w dłoniach profesjonalny aparat fotograficzny.

 

Oleg – rosyjski wiceminister spraw zagranicznych. Przyjaciel Wiktora z młodości. To postawny wysoki mężczyzna z siwymi wąsami i owalną twarzą. Jest lekko łysiejący, ma ciemnobrązowe błyszczące oczy. Zawsze elegancki. Nosi modne garnitury i białe koszule. Zawsze uśmiechnięty, nieco nonszalancki, pełen energii.

 

Waldemar – młody dyplomata. Ulubieniec Wiktora. To szczupły i wysoki szatyn o niebieskich oczach i młodzieńczej twarzy. Próbuje być elegancki, ale nosi nieco niemodne garnitury
i tanie krawaty.

 

Oksana – Żona Waldemara. To młoda, ładna filigranowa kobieta o lekko azjatyckiej urodzie. Ma śniadą cerę i duże lekko skośne oczy, wydatne usta, długie czarne włosy i nienaganną figurę. Nosi eleganckie sukienki, które bardzo podkreślają jej kobiecość i ponętność. Ma także starannie upięte fryzury. Mówi po polsku z rosyjskim akcentem. Jest pogodna i uśmiechnięta.