Performer Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

65 min.

Reżyseria

Data premiery

2015

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3.4 / 5. Ilość: 5

Opis filmu:

Opowieść o Oskarze Dawickim (grającym samego siebie), jednym z najbardziej oryginalnych i interesujących współczesnych artystów. Oskar żyje swoją sztuką i nie idzie na żadne kompromisy, często ryzykując życie lub zdrowie. Znakiem rozpoznawczym jego performensów jest lśniąca brokatowa marynarka.

 

Poznajemy go w momencie przełomowym, gdy jego Mentor (Zbigniew Warpechowski) jest umierający. Warpechowski jest także mistrzem Najdroższego (Andrzej Chyra), przyjaciela Oskara z dzieciństwa, a obecnie rywala, który postawił na bardziej komercyjną sztukę i odniósł ogromny sukces finansowy. Skomplikowane relacje łączą Dawickiego również z Galerzystką (Agata Buzek), która jest jego marszandką oraz kochanką.

Opis postaci:

Oskar – 40-letni, drobny i szczupły szatyn o krótkich, kręconych włosach i wyglądzie abnegata. Na twarzy nosi dwudniowy zarost. Ubiera się w dżinsy, t-shirt w kolorze zgniłej zieleni i granatową kurtkę z biało-czerwonymi lampasami na rękawach. Na szyi nosi koraliki złożone z paciorków białych i przezroczystych. W czasie swoich performensów zawsze ubiera niebieską, brokatową marynarkę z fioletowym kołnierzem.

 

Galerzystka – młoda, szczupła blondynka z długimi włosami, które wiąże w kok. Ma niebieskie oczy i wyraźnie zaznaczone kości policzkowe. Ubiera się elegancko, najczęściej na czarno, w prześwitującą sukienkę lub spódnicę ołówkową.

 

Najdroższy – 50-letni, niski blondyn z kręconymi, lekko przerzedzonymi włosami i wysokim czołem. Ma dwudniowy zarost i dołek w brodzie. Najczęściej chodzi ubrany w czarną marynarkę, spodnie oraz pas z klamrą w kształcie gwiazdy.

 

Warpechowski – na archiwalnych filmach jest postawnym brunetem z gęstymi, długimi włosami, brodą oraz wąsami. W czasie swoich performensów najczęściej ma nagi tors. W ujęciach współczesnych jest siwym mężczyzną o długich włosach, z wąsami.