Dramat Pasja

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz. 7 min.

Reżyseria

Data premiery

2004

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3.7 / 5. Ilość: 3

Opis filmu:

Ostatnie 12 godzin z życia Jezusa z Nazaretu. Zaczyna się w Gaju Oliwnym, gdzie Jezus modli się po Ostatniej Wieczerzy. Zdradzony przez Judasza Iskariotę zostaje aresztowany i zabrany do Jerozolimy, gdzie arcykapłani oskarżają go o bluźnierstwo i skazują na śmierć.

 

Jezus przyprowadzony zostaje przed oblicze Poncjusza Piłata, rzymskiego namiestnika Judei. Ten zdając sobie sprawę, że staje przed politycznym konfliktem, uchyla się od wydania wyroku i odsyła więźnia do króla Heroda. Herod jednak oddaje Jezusa Piłatowi, a ten zwraca się do tłumu o dokonanie wyboru, którego złoczyńcę uwolnić: Jezusa czy Barabasza. Tłum postanawia uwolnić Barabasza.

 

Zmaltretowany przez rzymskich żołnierzy Chrystus dostaje krzyż, który dźwiga ulicami Jerozolimy na szczyt Golgoty. Przybity do niego zmaga się ze zwątpieniem i strachem, że Ojciec go opuścił. Przezwycięża jednak słabość, spogląda na matkę Marię i wypowiada słowa, które tylko ona potrafi w pełni zrozumieć: „Wykonało się”. Wydając ostatnie tchnienie, mówi: „Ojcze, w twoje ręce powierzam ducha mojego”. Świat trzęsie się w posadach.

 

Ostatnia scena przedstawia zmartwychwstanie Chrystusa.