Panny z Wilka Psychologiczny

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 56 min

Reżyseria

Data premiery

1979

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4.9 / 5. Ilość: 8

Opis filmu:

Wiktor Ruben po stracie przyjaciela przyjeżdża do wujostwa na wieś, gdzie w pobliskim dworku, w gronie kilku panien, spędził młodzieńcze lata. Pojawienie się Rubena, jego wspomnienia i chęć ożywienia przeszłości burzą spokój mieszkanek dworu, ujawniają ich powikłane losy, dramaty, życiowe klęski.

 

Film jest adaptacją filmową opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza o tym samym tytule.

Opis postaci:

Wiktor Ruben – około czterdziestoletni, średniego wzrostu szczupły mężczyzna, ma płowo-rude falowane, krótkie włosy i blond wąsy. Jego jasną oprawę oczu podkreślają długie, podkręcone rude rzęsy. Wiktor ma łagodny, zamyślony wyraz twarzy. Ubiera się w brązowe bryczesy, czarne oficerki, białą koszulę i długą brązową marynarkę. Często nosi beżowy kapelusz i krótką szpicrutę.

 

Julcia – czterdziestokilkuletnia korpulentna kobieta o jasnobrązowych falowanych włosach sięgających lekko za ucho. Ma jasną oprawę oczu, pod nosem po lewej stronie ma charakterystyczny okrągły pieprzyk. Kobieta często uśmiecha się promiennie, ma łagodny charakter i ciepłe spojrzenie. Ubiera się w luźne, jasne sukienki z długim rękawem i buty na niewysokim koturnie.

 

Jola – czterdziestokilkuletnia szczupła blondynka z falowanymi włosami, które często nosi upięte w niewielki kok. Ma ciemną oprawę oczu, które często podkreśla czarną konturówką. Pod prawym okiem ma wyraźny, ciemny pieprzyk.  Kobieta ma trudny charakter, jest pewna siebie, uparta, bywa wyniosła. Ubiera się ze smakiem, w jasne, długie kostiumy, sukienki do połowy łydki,  chodzi w jasnym kapeluszu z niewielką woalką lub z przypiętymi kwiatami. Często spaceruje z koronkowym, białym parasolem i w białych rękawiczkach.

 

Kazia – czterdziestokilkuletnia niewysoka kobieta o ciemnobrązowych, pofalowanych, krótkich włosach. Nosi okulary korekcyjne w okrągłych, delikatnych oprawkach. Jest łagodna, życzliwa i pracowita. Ubiera się skromnie, w brązowe spódnice i sukienki do połowy łydki, ciemne, stonowane swetry.

 

Zosia – trzydziestokilkuletnia, niewysoka brunetka. Ma proste, gładko uczesane włosy sięgające ucha, krótką grzywkę czasem lekko zaczesuje na bok. Często nosi na włosach szeroką, białą opaskę z przypiętymi kwiatami z materiału. Ubiera się w dopasowane białe kostiumy bądź sukienki z frędzlami podkreślające jej krągłe kształty. Usta ma lekko podkreślone czerwoną szminką. Jest zadziorna, uparta.

 

Tunia –  dwudziestokilkuletnia brunetka z prostymi włosami sięgającymi za ucho i grzywką zaczesaną na bok. Ma ciemną oprawę oczu i jasną cerę. Jest szczupła, ubiera się w stonowane, jasne stroje, często nosi spódnice sięgające kolan bądź sukienki z kołnierzykiem. Ma łagodny, dziewczęcy wyraz twarzy.