Dramat Panna Nikt

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 38 min.

Reżyseria

Data premiery

1996

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3.3 / 5. Ilość: 3

Opis filmu:

Po przeprowadzce do dużego miasta 15-letnia Marysia trafia do nowej szkoły. Dziewczynka jest nieśmiała i z trudem przystosowuje się do nowego środowiska. Początkowo więź przyjaźni łączy ją z Kasią, dziewczyną o silnej osobowości, utalentowaną artystycznie i mającą wyrobiony światopogląd. Kasia stopniowo wprowadza przyjaciółkę w świat sztuki i intelektu, który coraz bardziej fascynuje Marysię. Ale Kasia uczy ją również swego sposobu na życie. Wyznaje jej, że jest opętana przez demona, który umożliwia jej tworzenie muzyki. Przekonuje Marysię, że trzeba odrzucić wszystko, w co się wcześniej wierzyło, nawet samą siebie. Dziewczyna oczarowana tajemnicą oddala się coraz bardziej od swej konserwatywnej i religijnej rodziny. Gdy zgadza się na wyrzeczenie się Boga, sama w końcu uświadamia sobie, że zabrnęła za daleko…

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Marysia Kawczyńska – to bardzo szczupła, wysoka 15-letnia dziewczyna o jasnych blond włosach. Jej ciało nie zdradza jeszcze oznak dojrzewania. Ma szczupłe nogi i ramiona. Płaski biust chowa pod luźnymi bluzkami, nieco się garbiąc. Ma szczupłą trójkątną twarz, jasną, nieco bladą cerę i kształtne usta. Jej bardzo błękitne oczy patrzą smutno, nadając dziewczynie poważny wyraz twarzy. Marysia na początku filmu ma długie włosy, które splata w warkocz i chowa pod chustką. Potem je obcina. Nosi proste wiejskie sukienki i bluzy. Potem zaczyna zmieniać ubiór.

 

Kasia – to 15-letnia dziewczyna o brązowych kręconych włosach i ciemnej karnacji. Zza okularów błyszczą duże brązowe oczy. Jest niższa od Marysi i ma pełniejsze kształty, które coraz bardziej przypominają kobiecą figurę. Okrągła twarz o regularnych rysach i pełnych ustach przykuwa uwagę. Kasie ubiera się w długie spódnice, chustki. Jej styl przypomina artystyczną cyganerię.