Oczy mojego ojca Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

26 min.

Reżyseria

Data premiery

2015

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

„Oczy mojego ojca” to osadzony w realiach mazurskiej wsi mocny debiut Bartosza Blaschke, który nie boi się wyciągać na światło dzienne drażliwych tematów społecznych. Główną bohaterką filmu jest dziesięcioletnia Ola, nad wyraz dojrzała i wrażliwa jak na swój wiek. Jest inna niż jej starsza, zajęta sobą oraz chłopakami siostra, trudno jej się też porozumieć z matką, trzymającą pod nieobecność męża rodzinę twardą ręką.

 

Opis postaci:

Matka Halina – szatynka po czterdziestce o krótkich, prostych włosach. Ma zmęczoną, bladą, lekko napuchniętą twarz i podkrążone oczy. Ubiera się w swetry i luźniejsze spodnie. Na zewnątrz chodzi w ocieplanej kurtce w kolorowe paski. To kobieta surowa, ale jednocześnie sfrustrowana i nieszczęśliwa.

 

Ola – około 11-letnia szczupła blondynka o prostych włosach do ramion. Na zewnątrz chodzi ubrana w brązową ocieplaną kurtkę i żółtą czapkę. Jest osobą wrażliwą i empatyczną.

 

Karolina – około 15-letnia szczupła blondynka o długich włosach opadających na plecy. Na zewnątrz nosi ocieplaną seledynową kamizelkę, czerwony szalik i czarną czapkę z białymi wzorkami. To zbuntowana indywidualistka.