Filmy – Psychologiczny – Nóż w wodzie
Film w nowym oknie
Filmy – Psychologiczny
Dostosowanie
- Audiodeskrypcja
- Napisy
Kategoria wiekowa
Treści wrażliwe
- Cierpienie
- Nagość
- Przemoc
- Używki
Czas trwania
1 godz. 41 min.
Reżyseria
Scenariusz
Data premiery
1962
Opis filmu:
Małżeństwo w średnim wieku zabiera na jacht młodego autostopowicza, planując spokojny dzień na Mazurach. Niewinna wyprawa szybko zamienia się w grę napięć, prowokacji i ambicji – między mężczyznami narasta konflikt, którego stawką staje się również kobieta. Gdy dochodzi do dramatycznego incydentu na wodzie, atmosfera gęstnieje, a granice kontroli i pozorów zaczynają się zacierać.
Opisy postaci:
Andrzej – brunet pod czterdziestkę z włosami zaczesanymi do tyłu. Ma wysokie czoło, wyraźną linię szczęki i mocny podbródek. Ubrany w biały garnitur, koszulę i czarny krawat. Na jachcie najczęściej w pasiastych kąpielówkach lub szlafroku. To mężczyzna zadufany w sobie, świadomy pozycji, a jednocześnie tęskniący za uciekającą młodością.
Krystyna – dwudziestopięcioletnia brunetka o włosach upiętych w wysoki kok z postrzępioną grzywką. Nosi okulary z oprawkami typu kocie oczy. Nosi cienką, wełnianą sukienkę. Na jachcie ma rozpuszczone, proste włosy do ramion i nosi długi sweter, klapki i dwa białe kostiumy kąpielowe – w pierwszej części filmu dwuczęściowy, w drugiej jednoczęściowy. To kobieta wrażliwa, skryta i niezbyt szczęśliwa w związku.
Chłopak – szczupły, krótkowłosy blondyn po dwudziestce w swetrze, czarnej koszuli i dżinsach. Nosi ze sobą plecak. Na jachcie nosi przeważnie tylko dżinsy. Jest spontaniczny, często bezmyślny, ale też szczery i bezpośredni.
Treści wrażliwe:
Cierpienie
- Kryzys psychiczny
Przemoc
- Fizyczna
- Psychiczna
Nagość
Używki
- Alkohol
- Papierosy
Polecamy
Constans