Nigdy nie mów nigdy Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 40 min.

Reżyseria

Data premiery

2009

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Ama, to wiodąca wygodne i dostatnie życie łowczyni głów dla dużej,  ogólnoświatowej korporacji. Jej wizerunek chłodnej, profesjonalnej i niezależnej kobiety wali się, gdy przez Marka łamie swoją naczelną zasadę nie mieszania życia zawodowego i prywatnego. Nieoczekiwanie, w jej życiu daje o sobie znać pustka, którą Ama decyduje się czym prędzej zapełnić…

 

Opisy postaci:

Ama Bilska – 30-latka. Kobieta wysoka, zgrabna, zadbana i  atrakcyjna. Brunetka o sięgających do ramion, prostych włosach, które do pracy upina w skromne, aczkolwiek efektowne fryzury. Delikatny makijaż podkreśla atuty jej urody: zmysłowe pełne wargi i  duże ciemne oczy. Ubiera się elegancko: do pracy w oficjalne ubrania w stonowanych barwach, w czasie prywatnym w jej kreacjach dochodzi do głosu kobiecość, często granicząca z frywolnością. Podobna dwoistość stylu widoczna jest również w jej zachowaniu: w pracy wyniosła, zimna, silna, zawsze poważna i opanowana, na gruncie prywatnym staje się kruchą, podatną na zranienia, wrażliwą, pełną ciepła i życzliwości istotą.

 

Edyta – pełna temperamentu kobieta po 30-ce. Jej drobną, łagodną twarz okala burza rudych kręconych włosów. Niesforne loczki sięgają ramion, a przed nieustannym opadaniem na czoło powstrzymuje je obwiązany wokół głowy szeroki, zazwyczaj kolorowy szal. Ubiór Edyty jest odzwierciedleniem jej artystycznej duszy. Zawsze kolorowo, nietuzinkowo, ze szczyptą tego „czegoś” niedostępnego śmiertelnikom.

 

Lenek – drobny, nieco wątły nastolatek. Blondyn, który przyciąga uwagę swoimi kręconymi włosami. Niezliczona ilość przypominających spiralki loczków okala jego lekko pociągłą, łagodną i zawsze ufną twarz.

 

Ewa – blondynka o delikatnej, eterycznej urodzie. Ma proste włosy do ramion, przedziałek po lewej stronie i zaczesaną na prawo grzywkę. Stosuje subtelny makijaż.

Marek Bek – 30-letni przystojniak o krótkich, lekko falujących ciemnych włosach. Nosi kilkudniowy zarost i niewielkie wąsiki. Jest wysportowany, porusza się ze sprężystością. Jego ubiór jest mieszanką stylów, którą można określić mianej sportowej elegancji. Pod dobrze skrojoną marynarką nosi zabawne koszulki z nadrukiem.

 

Leon – lekko łysiejący ciemny blondyn koło 40-ki. W krótko przystrzyżonych włosach pobłyskują srebrne nitki. Jest szczupły, średniego wzrostu. Zawsze gładko ogolony. Ubiera się w garnitury.