Niezawodny system Obyczajowy

Opis filmu:

Maria mieszka samotnie w starej kamienicy, otoczona pamiątkami z przeszłości. Uprzejma i miła kobieta unika bliższych kontaktów z ludźmi, nawet z sąsiadami, choć przeżyła w tej kamienicy 40 lat. W każdą pierwszą sobotę miesiąca Maria gra w kasynie, zawsze obstawiając te same numery, za tę samą skromną kwotę. To jej sekretny niezawodny system, który ma w końcu doprowadzić do wygranej. Od pewnego czasu przygląda się starszej pani z zaciekawieniem młody człowiek, Julian, bywalec kasyna. Postanawia zdobyć jej zaufanie i rozpracować system.

Opis postaci:

Maria elegancka, drobna  starsza pani o arystokratycznych manierach. Ma białe, starannie ułożone włosy za uszy, w które wpina spinkę z perłami. Ma niebieskie oczy i pogodny wyraz twarzy. Zadbane dłonie ozdabiają pierścionki. Usta podkreśla czerwoną szminką. Ubiera się w eleganckie koszule, garsonki i spódnice za kolana. Na wierzch zakłada seledynowy płaszcz i brązowy kapelusz. Do kasyna zakłada koronkową, wytworną koszulę, czarną spódnicę i szykowną marynarkę. Strój uzupełniają białe, szydełkowe rękawiczki.

 

Leon pogodny starszy pan około siedemdziesiątki. Ma błękitne, rozmarzone oczy o dobrotliwym spojrzeniu, krzaczaste brwi i wąsy. Posiwiałe włosy zaczesuje do tyłu. Nosi prostokątne okulary w wąskich, metalowych oprawkach. Ubiera się elegancko w garnitur, jasne koszule i krawat.

 

Julian wysoki, barczysty mężczyzna około czterdziestki, biznesmen. Ma głowę ogoloną na łyso, jasne oczy, owalną twarz i ciemny trzydniowy zarost. Jest ubrany w ciemną marynarkę, ciemne spodnie i białą koszulę.

 

Młoda Maria szczupła, atrakcyjna dwudziestokilkulatka. Nosi zwiewne, eleganckie sukienki w pastelowych kolorach. Ma duże, jasnoniebieskie oczy i usta podkreślone szminką w koralowym kolorze. Jasne, falowane włosy starannie upina spinkami.

 

Lusia drobna, energiczna kilkulatka. Ma proste brązowe włosy do ramion, które czasem zaplata w kucyki, jasnozielone oczy i pociągłą twarz. Czoło zdobi równo przycięta grzywka. Nosi ubrania w jasnych kolorach i naszyjnik z kolorowymi wisiorkami.

 

Mama Lusi szczupła atrakcyjna trzydziestolatka. Długie, jasnobrązowe włosy spina w staranny kucyk z tyłu głowy. Ma harmonijne, spokojne rysy twarzy. Podkreśla je delikatny makijaż. W uszach kołyszą się srebrne kolczyki z ciemnozielonym, kamieniem. Ubiera eleganckie ubrania w stonowanych odcieniach, na które narzuca ciemny prochowiec.

 

Ojciec Marii wysoki, postawny mężczyzna około sześćdziesiątki. Ma poważne rysy twarzy, zakola na głowie i szpiczastą brodę. Nosi eleganckie, marynarki, starannie wykrochmalone, zapięte na ostatni guzik koszule i białą chusteczkę w butonierce.