Niewinni czarodzieje – PJM Psychologiczny

Opis filmu:

Młody lekarz Andrzej pracuje w klubie sportowym. Jego pasją jest jazz. Gra na perkusji w amatorskim zespole i prowadzi  konsumpcyjny tryb życia. Lubi modne ubrania, ma włoski skuter. Chętnie nawiązuje przelotne związki z kobietami. Pewnego wieczoru w nocnym klubie Manekin jego przyjaciel Edmund zauważa na sali piękną dziewczynę. Z jego inicjatywy Andrzej podrywa nieznajomą piękność. Dziewczyna bez oporu daje się zaprowadzić do mieszkania bohatera. Jest inteligentna i przewrotna. Oboje rozpoczynają swoistą grę pozorów. Ona przedstawia się jako Pelagia, on mówi, że ma na imię Bazyli. Układają scenariusz wspólnej nocy.

 

Opis postaci:

Bazyli – niewysoki, drobny trzydziestokilkuletni blondyn. Włosy ma gładko zaczesane na prawą stronę. Ma na sobie czarne spodnie, białą koszulę, krótki czarny krawat. Nosi krótką, skórzaną jasną kurtkę bądź długi szary wiosenny płaszcz.

 

Edmund – przyjaciel Bazylego, wysoki brunet, włosy ma zaczesane do tyłu. Nosi okulary z ciemnymi szkłami. Jest w czarnej koszuli i w czarnych spodniach.

 

Pelagia – średniego wzrostu dwudziestokilkuletnia kobieta. Ma ciemne, gęste krótkie włosy, które zaczesuje do przodu na prawą stronę i duże ciemne oczy. Jest w czarnej, dopasowanej bluzce z dekoltem w łódkę z przodu i w kształcie litery V z tyłu i w ciemnej rozkloszowanej spódnicy sięgającej kolan.

 

Za tłumaczenie na PJM odpowiada Fundacja FONIS. Tłumaczka: Izabela Lindner.