Nic śmiesznego Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 35 min.

Reżyseria

Data premiery

1995

Scenariusz

Obsada

Ocena

Średnia 4.8 / 5. Ilość: 6

Opis filmu:

Pewnego dnia sanitariusze szpitalni, oglądając zwłoki w kostnicy, rozpoznają reżysera filmowego Adama Miauczyńskiego. Nieboszczyk zaczyna monolog, w którym wspomina swoje życie. Zrobił karierę, kręcił filmy, miał kochanki, ale nigdy nie urzeczywistnił swoich marzeń. Jego życie przeplatane było licznymi niepowodzeniami, które wyniszczały go od środka. Mimo że zrobił karierę w filmie, nie był zadowolony z życia.

 

Opis postaci:

Adam Miauczyński – główny bohater filmu. To wysoki, szczupły szatyn w wieku 40 lat. Włosy ścięte krótko i zaczesane na bok. Twarz pociągła. Nieduże oczy i wąskie usta. Ubiera się skromnie i pospolicie. Nosi niebieskie jeansy, koszule z kołnierzem i swetry. Wiecznie zamyślony i niezadowolony. Twarz na ogół smutna.

 

Beata – żona Adama. Wysoka szczupła blondynka z krótkimi włosami sięgającymi za uszy. Ma groźne i tajemnicze spojrzenie. Bystry wyraz twarzy. Nosi jeansowe koszule i sportowe spodnie. Z niechęcią odnosi się do Adama. Sprawia wrażenie zmęczonej życiem.

 

Maciek – szef biura i przyjaciel Adama. To wysoki mężczyzna ok. 40-ki z głową ogoloną na łyso. Zwykle ubrany w marynarkę koszule pod krawatem i jeansy. Człowiek sukcesu. Zawsze o kilka kroków przed Adamem, zarówno w życiu zawodowym jak i w podbojach miłosnych. Wieczny optymista. Z jego twarzy nie znika uśmiech. Kobieciarz i amant.

 

Sekretarka – korpulentna, niewysoka kobieta ok 60-ki. Na głowie ciemne, krótko ścięte włosy z trwałą ondulacją. Oczy kruczo-czarne. Ubiera się w garsonki w pastelowych kolorach. Nosi złote klipsy i pozłacane naszyjniki. Zawsze starannie umalowana.

 

Ania – córka Adama i Beaty. Ok 16-letnia brunetka z długimi falowanymi włosami związanymi w kucyk. Ma duże brązowe oczy i pogodną twarz.

 

Syn Adama – ok 14-letni chłopak. Wysoki i szczupły jak jego ojciec. To brunet z bujną czupryną. Inteligentny wyraz twarzy. Duże ciemne oczy i wąskie usta. Na ogół ubrany w luźne jeansy i sportowe bluzy.