Nad Niemnem, cz. 2 Kostiumowy

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 30 min.

Reżyseria

Data premiery

1987

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Drugi odcinek adaptacji powieści Elizy Orzeszkowej pod tym samym tytułem. Akcja filmu toczy się w 1886 roku w Korczynie na Litwie, małej wiosce nad Niemnem, gdzie żywa jest ciągle pamięć o tragedii powstania styczniowego. Osnuta jest wokół konfliktu między zaściankiem Bohatyrowiczów a dworem w Korczynie. Na tle sporów społecznych i rodzinnych ukazany został wątek miłości Justyny Orzelskiej, siostrzenicy Benedykta Korczyńskiego i Jana Bohatyrowicza.

 

Czy ich miłość okaże się na tyle silna by przełamać silną barierę dzielącą świat Bohatyrowiczów od świata Korczyńskich?

Opis postaci:

Justyna Orzelska  – młoda szatynka o długich włosach, które często spina na czubku głowy. Ma regularne rysy twarzy. Ubiera się w długie suknie ze stójkami. Na szyi nosi kameę. To indywidualistka o dobrym sercu mająca własne zdanie.

 

Jan Bohatyrowicz – młody wysoki blondyn z wąsami, ma krótkie falujące włosy zaczesane do tyłu. Najczęściej ubiera się w białą, luźną koszulę, czarne spodnie i wysokie buty z cholewami. Na głowie nosi czarną maciejówkę z błyszczącym daszkiem. Jest człowiekiem dobrym, szlachetnym i honorowym.

 

Benedykt Korczyński – łysiejący brunet w średnim wieku o gęstych, sumiastych wąsach, które często podkręca. Ma gęste siwiejące włosy i szpiczasty nos. Najczęściej ubiera się w brązowy, wełniany garnitur i skórzane buty z cholewami. Pod spód ubiera białą koszulę i kamizelkę. Na głowie nosi słomiany kapelusz, używa też laski. To człowiek dumny i surowy, który jest w głębi duszy dobry i sprawiedliwy.