Na zakręcie losu Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 25 min.

Reżyseria

Data premiery

2013

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Jacob Fisher jest ortodoksyjnym żydowskim kantorem z Brooklynu. Pewnego dnia na jego oczach w okrutny sposób giną żona i trójka dzieci. Zdruzgotany bezsensowną zbrodnią wychodzi z ceremonii pogrzebowej. Zostawia za sobą całe dotychczasowe życie, bez celu włóczy się po kraju aż przypadkiem dociera do miasteczka Brent w Alabamie. Tam poznaje m.in. śpiewającą w chórze gospel samotną matkę Ninę i jej wujka Moe. Odnajduje nadzieję i na nowo układa swoje życie.

 

W rolę Niny wcieliła się wyróżniona siedmioma nagrodami Grammy Toni Braxton.

 

Opis postaci:

Nina Jones – szczupła, wysoka, czarnoskóra kobieta o długich, prostych włosach, które najczęściej nosi rozpuszczone. Matka nastoletniego Ashera. Jest solistką w chórze kościelnym. To troskliwa, wrażliwa i raczej nieufna kobieta. Najczęściej ma na sobie długie sukienki. Do czytania zakłada okulary korekcyjne w kanciastych oprawkach.

 

Jacob Fischer –  wysoki, szczupły Żyd, nauczyciel. Ma krótkie, ciemne włosy, krótką brodę i wąsy. Żyjąc w Nowym Jorku, ucząc w dzielnicy żydowskiej, nosi grafitowy garnitur i szarą jarmułkę. Opuszczając miasto najczęściej ma na sobie dżinsowe spodnie i koszulę w ciemnych kolorach. Jest wrażliwy. Gra na pianinie, komponuje, śpiewa.

 

Asher Jones – syn Niny. Nastoletni czarnoskóry chłopiec. Ma lekko kręcone, krótkie włosy i pogodny uśmiecha. Nosi kolorowe koszulki z krótkim rękawem i jasne spodnie, często sięgające połowy łydki.

 

Moe – czarnoskóry, korpulentny, wysoki mężczyzna w średnim wieku. Jest wujkiem Niny. Ma krótkie włosy i lekko zarysowane wąsy. Nosi jasne spodnie i koszule, często w kolorową kratę. To pogodny, szczery i pomocny mężczyzna.