Krótki metraż Na dystans

Opis filmu:

Jedenastoletni chłopiec, zainspirowany wydarzeniami roku 1980, zakłada podwórkowy związek, żeby walczyć ze swoim ojczymem.

 

Opisy postaci:

Jeremi dorosły – główny bohater filmu. W tej roli Norbert Rakowski. To wysoki mężczyzna po 30-stce.  Jest dobrze zbudowany i postawny. Jego włosy są mocno przerzedzone, a tuż nad czołem zaczyna tworzyć się łysina. Pozostałe włosy są jasne, obcięte przy samej skórze głowy. Mężczyzna ma okrągłą twarz. Jej wyraz jest łagodny, spojrzenie bystre. Jeremi ma niebieskie oczy i pełne, wydatne usta. Ubiera się w jeansy, eleganckie koszule. Bywa zamyślony i nieobecny.

 

Jeremi dziecko – to 10-cio latek  powracający we wspomnieniach dorosłego Jeremiego. To on sam w dzieciństwie. W tej roli Dominik Duchnowski. To szczupły i wysoki chłopak, który mieszka z mamą i ojczymem. Jest brunetem. Ma krótko ścięte włosy i prostą grzywkę sięgającą do połowy czoła. Ma duże czarne oczy i gęste, ciemne brwi. Jego nos jest pękaty, usta wydatne. Chłopiec nosi ubrania typowe dla dzieci dorastających w latach 70-tych XX wieku.

 

Mama Jeremiego – To młoda, szczuła i pogodna brunetka. Żona wujka Władka. W tej roli Anna Kerth. Jest bardzo zaradna i energiczna. To wysoka i atrakcyjna kobieta. Jest aktywną działaczką podziemia. Ma długie, proste, ciemno-brązowe włosy. Zwykle wiąże je w kucyk. Jej twarz jest trójkątna. Kobieta ma jasną, nieskazitelną cerę. Ma piwne oczy, nieduży zgrabny nos i wydatne usta. Nosi spódnice za kolano i dopasowane sweterki.  Bywa smutna i nieobecna. Jest dobrą matką.

 

Wujek Władek – to starszy ok. 60-cio letni mężczyzna. Ojczym Jeremiego. W tej roli Zdzisław Wardejn. Porusza się na wózku inwalidzkim. Ma owalną twarz z podwójnym podbródkiem. Jego spojrzenie jest złowrogie. Twarz najczęściej wyraża niezadowolenie. Mężczyzna ma siwe, przerzedzone włosy obcięte na krótko. Jego oczy są duże, brwi nisko osadzone. Ma wąskie usta i szeroki nos.