Dokumentalny Murderball – gra o życie

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 28 min

Reżyseria

Data premiery

2005

Produkcja

Opis filmu:

Dokument opowiada o zajadłej rywalizacji i niezwykłych osobowościach graczy w rugby. Szczególnych graczy: zawodnicy są sparaliżowani, poruszają się na wózkach inwalidzkich. Śledzimy ich drogę od sali gimnastycznej w środkowych Stanach do areny olimpijskiej w Atenach. Każdemu z bohaterów kamera przygląda się oddzielnie, każdy z nich ma swoją historię. Spotkają się na boisku jako przeciwnicy.

 

Opis postaci:

Mark Zupan– trzydziestokilkuletni kapitan drużyny USA jest dobrze wysportowanym blondynem o krótko przystrzyżonych włosach. Ma pociągłą twarz, którą zdobi kozia bródka nadająca sportowcowi zadziornego wyglądu. Pewny siebie, z zadartą do góry głową obserwuje świat niebieskimi oczami. Często występuje bez koszulki odsłaniając modelowo wyrzeźbione ramiona i tors.

 

Joe Soares  – kapitan drużyny Kanady, średniej postury mężczyzna po czterdziestce ma ciemne brązowe włosy odsłaniające zakolami szerokie czoło. Orli nos, wąskie usta i małe oczy nadają mu surowego wyglądu, który czasem rozjaśnia przelotny uśmiech.

 

Andy – dwudziestokilkuletni blondyn rugbista w drużynie USA. Ma  chłopięce rysy twarzy, wesołe niebieskie oczy. Ubiera się na sportowo w luźne bluzy, a na głowie zwykle zawiązuje chustkę.

 

Hogsett – dobrze zbudowany amerykański rugbista po trzydziestce. Hogsett ma jasne włosy, gładko ogoloną twarz i łagodne rysy. Choć szczupły, może pochwalić się idealnie wyrzeźbionymi ramionami.

 

Bob Julano – trzudziestokilkuletni zawodnik USA, który w dzieciństwie stracił obie nogi i przedramiona. Ma okrągłą twarz i ciemne krótkie włosy, które odsłaniają szerokie czoło. Spogląda na świat radosnymi, pełnymi ciepła oczami.

 

Keith Cavil – dwudziestokilkuletni pasjonat motocykli, ofiara wypadku, w wyniku którego został sparaliżowany.  Keith jest szczupłym szatynem o kędzierzawych włosach opadających na czoło. Nosi trzydniowy zarost. W oczach tli się młodzieńcza fascynacja do każdego środka transportu.