Psychologiczny Mniejsze niebo

Opis filmu:

Artur Gutner, 45-letni pracownik naukowy instytutu mikrobiologii, zostawia swoją rodzinę i pracę. Od kilku dni mieszka w hotelu przy dworcu kolejowym. Na dworcu zauważa go Filip, jego przyjaciel. Próbuje przekonać go do powrotu, ale Artur chce spokoju. Prosi o pomoc doktora Barcza.

Opis postaci:

Artur Gutner – to średniego wzrostu, czterdziestopięcioletni brunet z włosami zaczesanymi do tyłu. Ma spokojny wyraz twarzy, jego oczy podkreślają ciemne, wyraziste brwi. Najczęściej ma na sobie ciemne spodnie, szary sweter z golfem. Chodzi w długim brązowym bądź beżowym płaszczu. Jest opanowany i refleksyjny.

 

Elżbieta – żona Artura. To szczupła, wysoka kobieta o jasnych włosach, które najczęściej nosi rozpuszczone. Ubiera się elegancko, nosi stonowane sukienki z kołnierzykiem. Czasami zakłada duże okulary w kanciastych oprawkach. Jest opanowana, działa spokojnie. Bywa wyniosła.

 

Marek Weber – dziennikarz. To wysoki, szczupły brunet z grzywką zaczesaną na prawą stronę. Najczęściej ma na sobie koszulę w ciemnych kolorach – czarną lub brązową. Nosi czarną, krótką bądź dłuższą, zieloną kurtkę. Jest dociekliwy, uparty czasem bezkompromisowy. Lubi podobać się kobietom.