Mleczny brat Obyczajowy

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

30 min.

Reżyseria

Data premiery

2014

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

„Mleczny brat” to historia dziesięcioletniego Seto, który żyje w małej wiosce ze swoją rodziną. Chłopiec ma jedno marzenie – bardzo chciałby mieć rodzeństwo. Niestety nowonarodzone niemowlę umiera, a jego miejsce w rodzinie zajmuje mały baranek, karmiony piersią przez matkę Seto.

 

Film powstał w ramach Programu „Trzydzieści Minut” – wspólnej inicjatywy  Wajda Studio, Studia Munka-SFP,  TVP, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz szkół filmowych w Łodzi i Katowicach.

Opis postaci:

Seto – dziesięcioletni chłopiec. Ma krótkie, czarne włosy i ciemną oprawę oczu. Jest szczupły. Nosi za duże grafitowe albo brązowe spodnie, które mocno ściska paskiem, koszulkę w paski w wyblakłych kolorach, granatową bluzę lub szary sweter. Sznurówki, w za dużych butach za kostkę, ma często rozwiązane.

 

Ajcho – biały baranek. Początkowo w filmie jest jagnięciem, później staje się młodym barankiem, wiernym swojej ludzkiej rodzinie. Na szyi, na sznurku ma okrągły amulet.

 

Matka – szczupła, młoda szatynka. Lekko falowane włosy ma zebrane w kok. Nosi długie, letnie sukienki i szary albo beżowy rozpinany sweter. Jest łagodna i smutna.

 

Ojciec – szczupły, wysoki mężczyzna. Ma krótkie czarne włosy i kilkudniowy zarost. Na jego czole rysują się poziome zmarszczki.