Miejscy kowboje Dokumentalny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

29 min.

Reżyseria

Data premiery

2016

Scenariusz

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Dokumentalna opowieść o miłości, marzeniach i szalonej przygodzie, jaką jest pasja do dzikich koni.

 

Dylan mieszka w Dublinie, w tzw. złej dzielnicy, Clondalkin, znanej z kultury „miejskich kowboi”, czyli nastolatków nielegalnie hodujących dzikie konie. Kowboje spędzają całe dnie jeżdżąc na oklep, ale nocą wypuszczają konie na wolność. Władze miejskie zwalczają te zwyczaje. Wychowywany przez dziadków 14-letni Dylan swojego pierwszego konia nazywa imieniem zmarłej matki – Shelly.

 

Opis postaci:

Dylan – chudy dwunastolatek. Ma krótkie blond włosy i drobną, pociągłą twarz, na której rzadko gości uśmiech.

 

Ryan – to wysoki nastolatek w podobnym wieku, co Dylan. Jest nieco pulchny i ma ciemne, obcięte na krótko włosy. Nosi ciemną bluzę i jasnoszare spodnie.

 

Czterdziestokilkuletni blondyn – najprawdopodobniej ojciec Dylana. Ma krótkie posiwiałe blond włosy i zielone oczy, w których maluje się smutek. Ma na sobie szary sweter w niebiesko-białe pasy.

 

Sześćdziesięciokilkulatka – najprawdopodobniej babcia Dylana. To kobieta o łagodnym wyrazie twarzy. Ma obcięte na krótko, zafarbowane na brązowo włosy. Jej spojrzenie jest życzliwe, poważne. Ma na sobie niebieską bluzkę we wzory, a na niej beżowy kardigan. Mówiąc, zakłada ręce na piersi.