Medium Psychologiczny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 38 min.

Reżyseria

Data premiery

1985

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 2 / 5. Ilość: 1

Opisy filmu:

Sopot, 3 października 1933 r. Wczesnym rankiem komisarz Selin budzi się w koszu na plaży; sprawia wrażenie człowieka nie pamiętającego, co się z nim działo. Andrzej Gaszewski przyjeżdża pociągiem z Warszawy; nie wie, gdzie jest ani co robi nad morzem. Nauczycielka Luiza Skubiejska wybiega w trakcie lekcji ze szkoły, kradnie z muzeum suknię sprzed kilkudziesięciu lat i idzie z nią w stronę plaży; tu natyka się na garbatego osobnika, który również zachowuje się jak w hipnozie. Słynny okultysta Wagner je śniadanie z siostrą. Obdarzona zdolnościami mediumicznymi Greta nawiązuje kontakt z nadawcą o niespotykanej mocy, prowadzącym równocześnie – mimo znacznej odległości – kilka osób zbliżających się do niego…

 

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Komisarz Selin – ok. pięćdziesięcioletni mężczyzna średniego wzrostu. Ma pociągłą twarz z kilkudniowym zarostem. Ma wąski nos i wąskie usta. Jego oczy są głęboko osadzone. Powieki lekko opadają na oczy. Komisarz nosi spodnie w kant, białą koszule i krawat. Zawsze ma na sobie długi płaszcz z szerokim kołnierzem, na głowie kapelusz. Bywa zamyślony i nieobecny.

 

Aspirant Krank – podwładny Selina i jego najbliższy współpracownik. To wysoki i szczupły blondyn o owalnej twarzy. Ma krótko ścięte włosy, pękaty nos i nieduże niebieskie oczy. Nosi jasno-szare, nienagannie skrojone garnitury. Jest przesadnie poważny. Rzadko się uśmiecha.

 

Ernest Wagner – To niski ok. 60-cio letni mężczyzna. Na głowie resztki siwych włosów. Twarz owalna. Mężczyzna ma wąskie usta i nieduże oczy. Nosi czarne garnitury. Jest dystyngowany i kulturalny. Oglądamy go najczęściej w domowym zaciszu pośród starych ksiąg.

 

Greta Wagner – siostra Ernesta. To ok. 45-letnia brunetka średniego wzrostu. Jest szczupła. Długie proste włosy upina w kok. Jej twarz jest trójkątna, rysy twarzy delikatne. Cera blada. Greta ubiera się klasycznie. Nosi bluzki zapinane pod szyją i długie, lekko rozkloszowane spódnice w ciemnych odcieniach.