Dramat Manglehorn

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 37 min

Reżyseria

Data premiery

2015

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Angelo Manglehorn  nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń. Raz w tygodniu Manglehorn odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta. Para samotników nawiązuje nić porozumienia, ale gdy dzielący ich dystans zacznie maleć, Manglehorn niespodziewanie znajdzie się na emocjonalnym rozdrożu. Będzie zmuszony dokonać wyboru między bezpiecznym życiem w cieniu przeszłości, a nieznanym, które może przynieść każdy nowy dzień.

 

Opis postaci:

A.J. Manglehorn – skryty mężczyzna po sześćdziesiątce. Jest drobnej postury, nosi okulary w wąskich okrągłych oprawkach, a posiwiałe włosy zaczesuje do tyłu. Jego sucha, pomarszczona twarz jest lekko opalona, a usta okala niestarannie przystrzyżony kilkudniowy zarost. Zakłada znoszone, a jednak eleganckie ubrania. Zazwyczaj są to białe, bordowe lub granatowe koszule, których nie dopina pod szyją, ciemne spodnie, gustowne szare kamizelki. Niekiedy zamienia je na garnitur i krawat w stonowanych kolorach. W lewym uchu nosi złoty kolczyk o kształcie niewielkiego pierścienia. Na szyi – ciężki srebrny łańcuch. Tarcza kwarcowego zegarka o białej tarczy i skórzanym pasku błyszczy na lewym nadgarstku. Na serdecznym palcu prawej dłoni nosi pierścień z dużym kamieniem.

 

Dawn – filigranowa, pełna gracji pięćdziesięciokilkuletnia kobieta o przyjaznym uśmiechu. Ciemny brąz bystrych oczu bohaterki silnie kontrastuje z jej lekko pofalowanymi miodowymi włosami. Gładkie policzki bohaterki są delikatnie zarumienione. Na wąskich ustach gości nieśmiały uśmiech. Drobną pogodną twarz miękko okala grzywka. Dawn ubiera się starannie, w stroje o kobiecym kroju i jasnych kolorach.

 

Jacob – syn głównego bohatera to szczupły, elegancki trzydziestolatek o krótkich ciemnych włosach, zaczesanych na prawą stronę. Jego piwne oczy obserwują świat zza gęstych brwi. Na niedużej zaokrąglonej twarzy odcina się podłużny nos i wąskie usta. Jak na brylującego w świecie biznesu karierowicza przystało, Jacob ubiera się w dobrze skrojone garnitury i eleganckie koszule.

 

Gary – dawny uczeń Manglehorna, jest niewysokim mężczyzną po trzydziestce. Ma gęste kędzierzawe włosy, a jego okrągłą twarz pokrywa niedbały zarost. Lubi ubierać się w kolorowe, wzorzyste koszule i spodnie. Czasem na głowę zakłada niewielki kapelusz, a jego nadgarstek zdobi duży kwarcowy zegarek połyskujący sztucznym złotem.