Lewiatan Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz. 20 min

Reżyseria

Data premiery

2014

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 1 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri – znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna.

Opis postaci:

Kola – czterdziestokilkuletni szczupły blondyn, krótkie lekko falowane włosy ma w nieładzie. Ma jasne, czasem zgaszone oczy i lekko płaski nos. Jest średniego wzrostu.  Najczęściej ubrany jest w dżinsy albo ciemnozielone spodnie, flanelową koszulę w kratę bądź brązowy golf i ciemnozieloną kurtkę. Nosi ciężkie ciemnobrązowe buty za kostkę. Jest uparty i wrażliwy.

 

Dima – wysoki krótkowłosy brunet. Ma ciemne oczy i wyrazisty nos. Nosi dopasowane koszule rozpinane pod szyją lub golfy i dżinsy. Podczas ważnych spotkań ubrany jest w ciemnogranatowy garnitur, białą koszulę z czarnym krawatem, czarną kurtkę.

 

Lila – około czterdziestoletnia szczupła szatynka, długie włosy nosi związane w luźny kucyk bądź kok. Ma ciemne, smutne oczy, łagodne spojrzenie i wyraźnie zarysowane brwi. Ubiera się w spódnice w stonowanych kolorach sięgające kolan, rozpinane delikatne swetry bądź golfy.

 

Wadim Szelewiat – niewysoki, korpulentny mężczyzna, ma ciemne krótkie gładko uczesane włosy. Ma nalaną twarz i lekko opuchnięte oczy. Nosi granatowy garnitur, białą koszulę i ciemny krawat. Jego spojrzenie jest stanowcze i nieprzyjemne.