Letni pałac Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz. 38 min

Reżyseria

Data premiery

2006

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 2.5 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Chiny, 1989. Dwoje młodych kochanków przeżywa swój skomplikowany, erotyczny, miłosno-nienawistny związek w niespokojnych czasach politycznych zawirowań. Piękna Yu Hong opuszcza swą wioskę, rodzinę i chłopaka, aby studiować w Pekinie. Tam czekają na nią intensywne doświadczenia, kiedy szaleńczo zakochuje się w koledze z uczelni, Zhou Wei. Ich związek to jeszcze jedna niebezpieczna gra w czasach studenckich manifestacji o demokrację i wolność.

Opis postaci:

Yu Hong – szczupła Chinka, studentka. Ma długie, proste włosy, które często spina w dwa kucyki. Ubiera się głównie w spódnice i koszule. Często bywa zamyślona, jest czuła i wrażliwa, czasem działa impulsywnie i daje ponieść się emocjom.

Zhou Wei – wysoki, szczupły młody Chińczyk, student. Ma krótkie, proste włosy, są momenty kiedy ma parodniowy zarost. Ubiera się w dżinsy i koszule lub granatową bluzę z białymi pasami na rękawach. Jest czuły, wrażliwy i refleksyjny, bywa porywczy. Aktywnie uczestniczy w studenckich akcjach i wydarzeniach politycznych.

Li Ti – wysoka, szczupła długowłosa Chinka, studentka, przyjaciółka Yu Hong. Włosy najczęściej ma rozpuszczone, ma grzywkę kończącą się lekko nad brwiami. Ubiera się w długie spódnice i luźne koszule. Ma łagodny charakter, jest przyjacielska i wrażliwa, troszczy się o bliskich, aktywnie uczestniczy w studenckim życiu politycznym. Bywa zagubiona.

Ruo Gu – młody Chińczyk, student, chłopak Li Ti. Ma lekko kwadratową, szeroką twarz, ubiera się swobodnie w dżinsy i koszule bądź sweter. Jest rozważny, z dużym zaangażowaniem oddaje się studenckim akcjom politycznym.