Kres drogi – PJM Wojenny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja FONIS

Czas trwania

1 godz. 47 min.

Reżyseria

Data premiery

2017

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Marzec 1918 roku. Trwa I wojna światowa. W północnej Francji przebiega linia frontu, która oddziela brytyjską armię od niemieckich żołnierzy. Przebywający w okopach mężczyźni starają się zachować spokój i dobry humor z nadzieją, że wróg nie zdąży zaatakować, kiedy oni będą na służbie. Jedynie kapitan Shanhope oraz porucznik Osbourne czują strach przed nieuniknionym. Gdy do żołnierzy dołącza młody, podekscytowany możliwością udziału w wojnie Raleigh napięcie zaczyna narastać. Kino wojenne w wymowny sposób przestawiające dramat i desperację milionów żołnierzy, którzy walczyli w I wojnie światowej.

 

Opis postaci:

Podporucznik Raleigh – szczupły chłopak średniego wzrostu. Jest brunetem, dłuższą grzywkę ma zaczesaną na bok. Ma łagodny wyraz twarzy, bywa nieśmiały. Nosi ciemnozielony mundur i hełm.

 

Kapitan Stanhope – wysoki, szczupły szatyn. Ma pociągłą twarz, wąski nos i wąsy. Rzadko się uśmiecha, ma skupiony wyraz twarzy, często zaciska usta. Nosi mundur.

 

Porucznik Osborne – wysoki, szczupły mężczyzna. Ma krótkie blond włosy zaczesane do tyłu. Nosi okulary korekcyjne w cienkich oprawkach. Jest łagodny, wrażliwy i życzliwy.

 

Podporucznik Trotter – średniego wzrostu korpulentny szatyn. Jest pogodny, dowcipny i życzliwy.

 

 

Za tłumaczenie na PJM odpowiada Fundacja FONIS. Tłumaczka: Izabela Lindner.